FAKT24


sviatok má , zajtra

  AUTO MOTO

  Takéto elektrické auto by chcel každý! Nový Nissan BladeGlider

  08.08.2016 00:00 / auto google+ twitter facebook

  Autá na elektrickú energiu sú hudbou budúcnosti. Ich vývoj napreduje míľovými krokmi a zlepšujú sa každým rokom. Nissan teraz prišiel s prototypom, ktorý nás poriadne zaujal.

  Nissan BladeGlider lupa
  Nissan BladeGlider | Nissan

  Ak by takto vyzeralo každé elektrické auto, určite by sme ho chceli. Nissan BladeGlider je trojsedadlové žihadlo, ktoré zrýchli z nuly na stovku už za 5 sekúnd. Maximálna rýchlosť auta bude 190 km/h.

    

  BladeGlider sa prvýkrát svetu predstavil ako koncept na autosalóne v Tokiu v roku 2013. Nissan, ktorý už má v ponuke elektrický model Leaf, teraz vyrobil dva funkčné prototypy ze tejto horúcej novinky. Obe autá sa využívajú na olympiáde v Riu de Janeiro, kde sa nimi prevážajú VIP hostia. Auto dostalo pretiahnutý tvar a iba tri sedadlá, aby sa upravili aerodynamické vlastnosti vozidla. Zlepšiť sa vďaka tvaru malo aj ovládanie auta. Vozidlo poháňa päť lítium-iónových batérií s výkonom 220kWh.

   

  Nissan pri vývoji auta spolupracoval s firmou Williams Advanced Engineering, ktorá má na svojom konte aj monopost F1. Vytvorila aj Jaguar XC-75 pre poslednú bondovku Spectre. 

  Tomáš Kaiger | fakt24.sk

  Komentáre k článku