FAKT24


sviatok má , zajtra

  NEUVERITEĽNE DLHÁ

  Maybach predstavil super luxusnú novinku – šesťmetrovú limuzínu

  22.08.2016 00:00 / auto google+ twitter facebook

  Budúcnosť luxusných áut nie je iba o vozidlách, ktoré sa riadia samé. Aspoň o tom chcú páni z Mercedesu a Maybachu presvedčiť svojich zákazníkov.

  Maybach lupa
  Toto je on, 6 metrový Maybach. | Maybach

  Spoločnosť, ktorú vlastní koncern Daimler, predstavila svoju novú elektrickú limuzínu Vision Mercedes-Maybach 6. Číslo šesť v názve reprezentuje počet metrov, ktoré luimuzína meria.

    

  Maybach svoju novinku predstavil v červenej farbe, ale ak by ju natrel na čierno, tak by sa úplne bez problémov mohla vydávať za batmobil z 90-tych rokov minulého storočia. Auto má dohora otvárané dvere podobne ako napríklad Tesla. Pod kapotou a v interiéri je to však už iná káva. Auto má pod kapotou elektromotor s výkon 750 koní, ktorá na jedno nabitie prejde 320 kilometrov. Z nuly na stovku zrýchli pod štyri sekundy. Auto sa dokáže nabiť za púhych 5 minút tak, aby dokázalo prejsť 100 kilometrov.

   

  „Toto je auto, ktoré chcete riadiť. Je to niečo, čo odkážete svojim deťom. Niečo ako fotoaparát Leica alebo kvalitné hodinky,“ povedal šéf dizajnu v Daimleri Gorden Wagener.

  Tomáš Kaiger | fakt24.sk

  Komentáre k článku