FAKT24


sviatok má , zajtra

  ŠKODA KODIAQ

  Škoda KodiaQ je tu: V Berlíne ju odhalil Karel Gott! Takto vyzerá nový trhák škodovky...

  04.09.2016 00:00 / auto google+ twitter facebook

  Automobilka Škoda Auto odhalila v Berlíne vo štvrtok večer svoju novú perlu. Ide o Škodu KodiaQ, ktorú nemohol ako krstný otec predstaviť nikto iný, než najslávnejší český spevák, ktorý je v Nemecku tiež veľmi slávny. Bol to maestro Karel Gott.

  Škoda Kodiaq lupa
  Nová Škoda Kodiaq | Škoda

  Spevák Karel Gott, ktorý vyhral boj nad zákernou chorobou a momentálne vyzerá vynikajúco, odletel do Berlína súkromným lietadlom, aby sa zúčastnil slávnostného odhalenia v industriálnych priestoroch bývalej berlínskej elektrárne. "Ťažko nájsť osobnosť, ktorá by lepšie symbolizovala český úspech v Nemecku ako Karel Gott. A ťažko nájsť firmu, ktorá by v Nemecku lepšie prezentovala úspech českého priemyslu ako Škoda Auto," uviedol hovorca automobilky Vítek Pelc.

    

  Do nemeckej metropoly odletel bez manželky Ivany v sprievode hovorckyne Anety Stolzovej a zdržal sa tam do piatku. V Berlíne sa slávnostného odhalenia nového modelu škodovky zúčastnil aj český minister zahraničia Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nový automobil, ktorý na slávnostnom večere odhalil Karel Gott, má dĺžku 4,7 metra, čo je o pol metra viac ako má aktuálne Yeti. Kufor o základnom objeme 720 litrov je najväčší vo svojej triede. Ako prvý model Škody bude KodiaQ vybavený na želanie aj tretím radom sedadiel.

   

  Nový model sľubuje naozaj skvelé vychytávky, ako napríklad ochranu hrán dverí pred oderom, elektricky ovládanú detskú poistku zadných dverí alebo opierky hlavy poskytujúce oporu pri spaní. Na želanie bude dodávaný tiež vyhrievaný volant. KodiaQ vyrazí po slávnostnom predstavení v Berlíne na autosalonovou premiéru do Paríža. Zákazníci si ale na vozidlo musia počkať. S predajom sa začne začiatkom budúceho roka. Cena základného modelu sa bude pohybovať okolo 21 tisíc eur.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku