FAKT24


sviatok má , zajtra

  PNEUMATIKY

  Jedna z najdôležitejších vecí v prípade nášho auta? Podľa čoho vyberať pneumatiky!

  02.05.2016 00:00 / auto google+ twitter facebook

  Výber pneumatík sa na prvý pohľad môže zdať zložitá záležitosť. A to najmä pre laikov, pre ktorých nie sú automobily ničím viac ako dopravnými prostriedkami.

  Výber pneuamtík lupa
  Výber pneumatík nemusí byť žiadna veda. | archív

  Výber pneumatík rozhodne nie je žiadna veda. Na to, aby ste si vybrali vhodné obutie pre vaše auto, nepotrebujete mať žiadne špeciálne znalosti či technické vzdelanie. Vsadiť je potrebné hlavne na skúsenosti. Našťastie sa nemusíte spoliehať iba na svoje vlastné. Čarom našej doby je aj to, že skúsenosti sa veľmi ľahko zdieľajú. A pritom vôbec nemusíte načrieť iba do hlbokej studnice všetkého zvanej internet. Pokojne bude stačiť, ak sa spýtate na osobné skúsenosti rodiny, kamarátov či kolegov. Časom sa určite dopátrate k takej pneumatike, s ktorou bola spokojná väčšina vašich blízkych.

    

  Najdôležitejšie je však testovanie na vlastnom vozidle. Ak ste s pneumatikou spokojný, načo ju meniť. Ak chcete skúsiť niečo nové, vyskúšajte pneumatiky z vyššieho segmentu a ohodnoťte na vlastnej koži, či je vyššia cena opodstatnená. Pozrite si niekoľko dôveryhodných spotrebiteľských testov pneumatík. Teda takých testov, kde ide naozaj o overenie kvality. Testy, na ktoré nemajú dosah jednotliví výrobcovia.

   

  Za dôveryhodných testerov sa považujú ADAC (Nemecko) alebo ÖAMTC (Rakúsko). Tieto testy porovnávajú najdôležitejšie technické parametre rôznych značiek a druhov pneumatík, ktoré majú najväčší vplyv na bezpečnosť a jazdné vlastnosti. Tieto tri technické parametre nájdete na štítku každej pneumatiky. Tento štítok sa v mnohom podobá štítku, ktorý nájdete na spotrebnej elektronike. Vďaka týmto údajom máte šancu rýchlo porovnať vlastnosti rôznych ponúkaných pneumatík. Pri výbere obutia pre vaše vozidlo je potrebné prihliadať aj na spôsob jazdy, ktorý preferujete. 

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku