FAKT24


sviatok má , zajtra

  NOVÉ MASERATI

  Prepíšte dejiny! Maserati začína vyrábať SUV

  16.03.2016 00:00 / auto google+ twitter facebook

  Svojho času platilo, že sa niektoré automobilky sústredili na športové autá a veľké, ťažká a jazdecky nezaujímavé SUV nevyrábali. Tieto časy sú preč, takže po Porsche, Bentley alebo Jaguare teraz prichádza so svojím SUV tiež Maserati.

  SUV Maserati lupa
  Maserati sa púšťa do neznámych vôd. | Maserati

  Talianske SUV sa volá Levante a na svoje kompletné odhalenie ešte len čaká. Maserati však už zverejnilo prvé oficiálne obrázky, takže si auto môžeme prezrieť zo všetkých strán. Úprimne, je to trochu zvláštne, keď si uvedomíme, ako krásne elegantné autá Maserati zatiaľ vyrábalo. Lenže zákazníci drahých športových Maserati, toto SUV jednoducho chcú.

    

  Levante si budú môcť záujemcovia zaobstarať ako s dieselom, tak s benzínovým motorom. Na presné výkony si musíme ešte počkať, pretože tie automobilka neodtajnila. Istá je ale prítomnosť osemstupňovej automatickej prevodovky, vzduchového podvozku a pohonu všetkých kolies Q4.

   

  Maserati si navyše so svojím Levante verí, takže ho v tlačovej správe prezentuje ako auto, ktoré vie jazdiť po cestách s prehľadom svojich menších súrodencov, ale ponúkne aj fantastické jazdné vlastnosti na klzkom povrchu a ktoré sa sebavedome vydá aj do terénu. Sme naozaj zvedaví na to, aká bude realita. Do terénu rozhodne žiadni zákazníci so športovým Maserati jazdiť nebudú, aby si to prípadne porovnali.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku