FAKT24


sviatok má , zajtra

  NOVÝ AUTOPILOT

  Elon Musk opäť šokuje: Tesly, ktoré budú šoférovať samé už sú vo výrobe

  23.10.2016 00:02 / auto google+ twitter facebook

  Elektrický automobil Tesla má najlepšie vyvinutého autopilota medzi sériovo vyrábanými autami. Šéf firmy Elon Musk teraz prišiel s tvrdením, že vo výrobe sú už Tesly, ktoré budú šoférovať autonómne od vodiča.

  Tesla Model S lupa
  Tesla má vo výrobe autá, ktoré budú schopné šoférovať bez pomoci. | archív

  Tieto autá by mali byť schopné prejsť krížom cez USA bez toho, aby sa vodič dotkol volantu. Autá dostanú nový procesor Nvidia, osem kamier, dvanásť senzorov a rýchlejší radar.

    

  Spoločnosť oznámila, že s novým vybavením už vyrába modely Model S a Model X. Tesla ešte testuje nový softvér, ktorý autá dostanú, keď bude stopercentne pripravený. Problém však má pôvodný výrobca systému autopilota pre Teslu, ktorý tvrdí, že Musk príliš tlačí na pílu a príliš sa ponáhľa tým, že systém používa na veci, na ktoré nebol vyvíjaný. Americký miliardár však oponuje tým že už koncom roka 2017 bude automobil značky Tesla schopný prejsť z New Yorku do Los Angeles bez toho, aby sa vodič dotkol volantu. Musk je však známy svojimi odvážnymi termínmi, ktoré neskôr musí posúvať. Jeho konkurencia tvrdí, že bude mať autopilota vo svojich modeloch pripraveného v rokoch 2019 až 2021.

   

  Tesla plánuje funkciu autopilota vylepšovať aj pri starších modeloch. Tie však nebudú schopné podávať až také výkony ako novinky. 

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku