FAKT24


sviatok má , zajtra

  NOVÁ KONKURENCIA

  Subaru: Koncept 7-miestneho SUV

  20.11.2016 00:00 / auto google+ twitter facebook

  Veľké SUV sú stále viac a viac populárne. Subaru sa preto rozhodlo konkurovať napríklad Volkswagenu a na autošou v Los Angeles predstavilo koncept vlastného sedemmiestneho SUV.

  Subaru Viziv-7 lupa
  Subaru Viziv-7 - novinka medzi SUV. | Subaru

  Subaru vlastne prvýkrát oficiálne potvrdilo, že má v úmysle prísť na trh so 7-miestnym SUV, ktoré má sedadlá v troch radoch. Auto sa predstavilo pod názvom Viziv-7. Viziv je skratka z „vízie pre inováciu“. Auto pôsobí síce robustným dojmom, ale je kratšie ako klasické modely SUV. Dlhé bude 5,2 metra, široké dva metre a vysoké iba 1,8 metra. Auto bude len o 38 centimetrov dlhšie ako model Outback.

    

   

  Viziv-7 dostal agresívny vzhľad s mohutným predným grilom, agresívnym vzhľadom svetlometov a s veľkými hmlovkami. Bolo by síce pekné ak by si Subaru tieto agresívne prvky prenieslo z konceptu aj do reálneho modelu. To sa však určite nestane a pri výrobnej verzii tohto SUV sa dočkáme konzervatívneho vzhľadu. Táto verzia sa zrejme do predaja dostane pod označením Ascent. Vyrábať by sa mala začať v roku 2018 a pod kapotou sa dočkáme aj 3,6-litrového šesťvalca.

  | fakt24.sk

  Témy: auto, AUTO MOTO, subaru
  Komentáre k článku