FAKT24


sviatok má , zajtra

  ELEKTROMOBIL

  Faraday Future predstavil elektrické auto s najväčším zrýchlením!

  06.01.2017 16:00 / auto google+ twitter facebook

  Tesla Elona Muska má konkurenciu. Startupová firma Faraday Future predstavila koncept elektrického auta, ktoré by mohlo byť vážnym konkurentom pre Teslu. Ide totiž o elektromobil s najväčším zrýchlením.

  Farady Future lupa
  Z nuly na 96 kilometrov zrýchli auto za neuveriteľných 2,39 sekundy. | Farady Future

  Faraday Future svoje prvé auto teasoval na internete viac ako rok. Teraz ho predstavil a tvrdí, že okrem lepšieho zrýchlenia má aj lepšieho autopilota ako Tesla. Z nuly na 96 kilometrov zrýchli auto za neuveriteľných 2,39 sekundy. Model S od Tesly to zvládne za 2,5 sekundy.

    

   

  Auto okrem toho, že samo zaparkuje po tom, čo ho vodič opustí, dokáže pasažiera aj vyzdvihnúť na určenom mieste. A to tak, že samé vyparkuje a príde pre toho koho treba naložiť. Záleží to však na tom aké sú v danej krajine zákony pre autonómne vozidlá. Nad firmou, ktorá má viac ako 1000 zamestnancov a prešli do nej ľudia z Apple, Tesly Googleu a BMW sa už sťahovali mraky. Kritici ju obviňovali z toho, že veľa sľubuje ale zatiaľ nič neukázala. Predstaveným konceptom s názvom FF91 by sa to však malo zmeniť. Spoločnosť financuje čínsky miliardár Jia Yueting a pravdou je, že v poslednom polroku ju opustilo osem významných predstaviteľov. Zastavili sa aj práce na výrobnom závode v Las Vegas. Uvidíme, či Farady Future dožije do budúcnosti.

   

  Zdroj článku: http://www.bbc.com/news/technology-38503987

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku