FAKT24


sviatok má , zajtra

  NOVÝ LÍDER

  Koniec Toyoty. Volkswagen ju zosadil z trónu aj napriek Diesel Gate!

  31.01.2017 00:00 / auto google+ twitter facebook

  Volkswagen je novým kráľom v predaji automobilov. Za rok 2016 totiž nemecká automobilka Volkswagen predala viac automobilov ako japonská Toyota. Japonci tak z čela rebríčka padli po štyroch rokoch.

  Volkswagen lupa
  Koniec Toyoty. Volkswagen ju zosadil z trónu aj napriek Diesel Gate! | Profimedia

  Toyota v uplynulom roku predala 10,175 milióna áut. Volkswagenu sa podarilo predať až 10,31 milióna áut. Úspech Volksawagenu je o to väčší, že ho dosiahol iba krátko po obrovskom škandále Diesel Gate, keď automobilka podvádzala pri emisných testoch. Jej dieselové modely pri testoch vykazovali niekoľkokrát nižšie hodnoty škodlivých látok ako v skutočnosti vylučovali do ovzdušia.

    

   

  Volkswagenu, ktorý vyrába značky Porsche, Škoda, Audi a VW dosiahol v Číne nárast predaja 3,8 percenta. Úspech sa Volkswagenu podaril napríklad aj vo Švédsku, kde sa Volkswagen Golf stal najpredávanejším autom a zosadil tak po polstoročí z trónu Volvo. Toyote ublížilo to, že na americkom trhu jej poklesol predaj a celosvetovo dokázala narásť iba o 0,2 percenta. Stále sa čaká na to aké čísla zverejní General Motors, ale už teraz je jasné, že sa nedostane ani cez Volkswagen a ani cez Toyotu. General Motors bol do roka 2011 najúspešnejšou automobilkou, ale potom ho predstihla Toyota.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku