FAKT24


sviatok má , zajtra

  LUXUS NA KOLESÁCH

  VIŠŇOVSKÝ si urobil radosť! Unikát BMW M4 DTM Champion edition

  12.05.2017 13:10 / auto google+ twitter facebook

  Na Slovensko unikátny kúsok priniesol dealer Group M so showroomom v bratislavskej Dúbravke.

  BMW M4 DTM Champion edition lupa
  BMW M4 DTM Champion Edition. | bmw

  Zberateľský kúsok z edície BMW M4 DTM Champion Edition zahreje už onedlho aj naše cesty. Vyšpičkované vozidlo z 200-kusovej limitky, s výkonom 368 kW (500 k) a s technológiami pretekárskych vozidiel, rozšíri už onedlho vozový park Ľubomíra Višnovského.

   

  Objednávky na vozidlo z edície BMW M4 DTM Champion Edition začali v automobilke BMW prijímať ešte na jeseň minulého roka, no produkcia pre celý svet bola obmedzená len na 200 kusov. O to výnimočnejší pocit z jazdy získa Ľubomír Višňovský, nový majiteľ jediného kusu dovezeného na Slovensko. „Je o mne známe, že k značke BMW mám dlhodobý a až citový vzťah. Kedysi som sa rekreačne venoval pretekom na okruhu. Teraz si jazdu vychutnám na civilnom aute s technológiami a vlastnosťami pretekárskeho auta,“ opisuje bývalý hokejový obranca.

   

  Višňovský tiež oceňuje spoluprácu s dílerom vozidla GROUP M. Ten totiž dlhoročné skúsenosti s motošportom využíva nielen na predaj, ale aj servis a komplexné poradenstvo k vozidlám rady M, teda modelom, ktoré majú najbližšie k pretekárskym vozidlám. „Už od vzniku showroomu v bratislavskej Dúbravke ponúkame okrem prémiových služieb v rámci značky BMW aj dlhoročné skúsenosti z oblasti motoršportu. Cieľom je priniesť zákazníkom jedinečné zážitky z jazdy a zároveň sa podeliť o skúsenosti pri kúpe modelov z radu M i špeciálnych edícii – rovnako ako v prípade modelu M4 DTM Champion Edition Ľuba Višňovského. Teší nás, že zákazníci v tomto segmente vozidiel vyhľadávajú práve dealerstvo GROUP M,“ dodáva výkonný predseda predstavenstva Jirko Malchárek.

   

  Limitovaná edícia BMW M4 DTM Champion Edition bola vyvinutá na počesť Nemca Marca Wittmanna, ktorý v rokoch 2014 a 2016 triumfoval v šampionáte DTM. V porovnaní so štandardným BMW M4 má 200-kusová limitovaná edícia výkon zvýšený o 51 kW (69 k) na celkových 368 kW (500 k). Krútiaci moment 600 Nm narástol o 50 Nm. Unikátnymi prvkami sú tiež upravený pohon, podvozok a dizajn, ktoré obohatili motívy BMW Motorsport.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku