FAKT24


sviatok má , zajtra

  OBROVSKÁ INVESTÍCIA

  FANTÁZIA: Mercedes ukázal elektrický hatchback. Toto auto chceme!

  26.05.2017 00:01 / auto google+ twitter facebook

  Mercedes-Benz plánuje v najbližších rokoch vytvoriť podznačku elektrických áut s označením EQ. Táto rada elektrických automobilov by mala obsahovať až 10 modelov.

  MERCEDES lupa
  Elektrický hatchback s názvom EQ A. | carscoops

  Mercedes oznámil, že na autosalóne v nemeckom Frankfurte predstaví nový koncept svojho elektrického hatchbacku s názvom EQ A. Auto by sa malo do predaja dostať už v roku 2020 a jeho cena bude približne 40 000 eur.

    

  Mercedes-Benz plánuje v najbližších rokoch vytvoriť podznačku elektrických áut s označením EQ. Táto rada elektrických automobilov by mala obsahovať až 10 modelov. Podľa informácií magazínu Autocar sa koncept EQ A predstaví už vo Frankfurte. Auto bude priamou konkurenciou pre modely BMW i3 a Volkswagen I.D.

   

  Mercedes chce do svojho programu elektrickej značky EQ v najbližších rokoch investovať 10 miliárd eur a celkovo predstaví až desať modelov, ktoré budú v predaji už pred rokom 2025. Mercedes už predstavil elektrický model SUV EQ C SUV a v najbližšej dobe sa dočkáme modelov EQ E a EQ S. Od modelu EQ A. Mercedes očakáva, že bude ťahať predaj elektrickej série. S rastúcim záujmom o elektrické autá sa auto zrejme bude predávať v desiatkach tisícov kusov. 

  redakcia | fakt24.sk

  Témy: Mercedes
  Komentáre k článku