FAKT24


sviatok má , zajtra

  PODOBÁ SA NA BRATA

  VOLKSWAGEN ukázal nové Polo. Je väčšie a drsnejšie.

  19.06.2017 00:11 / auto google+ twitter facebook

  Auto narástlo do veľkosti a podľa tabuliek je Polo väčšie ako Golf z rokov 1997 až 2003. Polo sa predáva od roku 1975 a predalo sa z neho 14 miliónov kusov, ale vždy stálo v tieni svojho väčšieho brata.

  volskwagen polo lupa
  Nové Polo je o osem centimetrov dlhšie a o sedem centimetrov širšie ako jeho predchodca. | carscoops

  Je tu deň, na ktorý čakali všetci fanúšikovia značky Volkswagen. Tá predstavila novú už šiestu generáciu svojho populárneho modelu Polo. Auto je teraz väčšie a drsnejšie ako jeho predchodcovia a začína sa podobať na svojho väčšieho brata – Golf.

    

  "Nové Polo ponúka tie isté technológie ako Golf. Elektronické asistenčné služby, ktoré sú použité v Pole poznáte už z Golfu," povedal pri premiére auta v Berlíne predstaviteľ Volkswagenu Herbert Diess. Auto narástlo do veľkosti a podľa tabuliek je Polo väčšie ako Golf z rokov 1997 až 2003. Polo sa predáva od roku 1975 a predalo sa z neho 14 miliónov kusov, ale vždy stálo v tieni svojho väčšieho brata.

   

  Nové Polo je o osem centimetrov dlhšie (4,05 metra) a o sedem centimetrov širšie ako jeho predchodca. Batožinový priestor sa zväčšil o štvrtinu a teraz je až 351 litrov. Volkswagen kompletne prekopal interiér auta a to je teraz oveľa modernejšie. Auto dostane viacero asistenčných systémov. Jeden z nich bude automaticky brzdiť, keď sa pred autom objaví prekážka. Systém je navrhnutý špeciálne tak, aby chránil chodcov.

   

  Volkswagen v novom Pole ponúkne šesť benzínových motorov a dve dieselové varianty. Prvýkrát bude Polo k dispozícii s motorom 1.0 TGI s výkonom 90 koní. Prekvapujúco sa však Volkswagen rozhodol neponúknuť elektrickú variantu modelu. Dočkáme sa však nadupanej GTI verzie s výkonom 200 koní. 

  redakcia | fakt24.sk

  Témy: Volkswagen
  Komentáre k článku