FAKT24


sviatok má , zajtra

  LUXUSNÁ NOVINKA

  Audi ukázalo nový model A8. Novinka sa zaobíde aj bez šoféra

  16.07.2017 23:08 / auto google+ twitter facebook

  Audi predstavilo dlhočoakávanú novinku, svoj model A8. Táto luxusná limuzína je zameraná na zákazníkov, ktorí nemajú problém siahnuť do peňaženky a zaplatiť za kvalitu.

  audiA8 lupa
  Audi A8 | Audi

  Nová A8-čka je totiž model nadupaný novými technológiami. Audi svoju luxusnú vlajkovú loď postavilo z tých najkvalitnejších materiálov. Podľa samotného Audije táto limuzína ľahká a nanovo definuje to, čo to znamená jazdiť na limuzíne.

    

  Auto dostalo špeciálne tlmiče, ktoré sú elektronicky nastaviteľné. Každé koleso sa tak môže zvýšiť alebo znížiť tak, aby auto držalo, čo najbližšie k vozovke a zvyšovalo zážitok z jazdy. Audi využíva systém kamier, ktoré monitorujú vozovku pred autom a tak sa vie systém čo najlepšie prispôsobiť. Pasažieri tak prakticky vôbec necítia nerovnosti vozovky.

   

  Audi sa takisto rozhodlo zaútočiť na Teslu a ponúka podľa svojich slov najvyvinutejší systém autonómneho jazdenia. Novú A8-čku nemusíte ôbec šoférovať v dlhých zápachach. Pri rýchlosti do 60 km/h auto prevezme absolútne riadenia a vy môžete pozerať napríklad film. Keď systém narazí na svoje hranice vyve vodiča, aby prevzal riadenie.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku