FAKT24


sviatok má , zajtra

  ÚTOK NA PEŇAŽENKY

  Akty X podľa Mercedesu. Bohatí milovníci štvorkoliek dostali luxusnú lahôdku

  21.07.2017 00:01 / auto google+ twitter facebook

  Mercedesu hrozí dieselový škandál a tak sa snaží zaujať niečim pozitívnym. Nemecká automobilka predstavila novinku, o ktorej sa dá povedať, že je to niečo čo tu ešte nebolo.

  Xclassa lupa
  Mercedes XClass | Mercedes Benz

  Mercedes totiž predstavil svoj model X-Class. Ide o vôbec prvý pickup od tejto automobilky. Auto je určené pre milovníkov štvorkoliek, ktorí sa nechcú vzdať luxusu. Tento pickup, ktorého cena začína na sume 37300 eur bude mať kožené sedadlá a doplnky z dubu.

   

  Auto sa v Nemecku začne predávať už v novembri a potom vyrazí aj do sveta. K dispozícii bude s dieselovými i benzínovými agregátmi. Pod kapotou bude od polovice roku 2018 aj nadupaný dieselový šesťvalec.

    

  Samotný Mercedes priznáva, že X-Class je jeho pokusom získať nových zákazníkov. Napríklad takých, ktorí milujú štvorkolky a člny. Tie budú môcť pohodlne prevážať so svojim novým pickupom. “S modelom X-Class dáva Mercedesu možnosť otvoriť nový segment a získať nové skupiny zákazníkov,” povedal šéf exekutivy automobilky Dieter Zetsche. Mercedes nový model uviedol na trh aj preto, že predpokladá, že trh s týmito automobilmi celosvetovo narastie o 43 percent v priebehu najbližších desiatich rokov.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku