FAKT24


sviatok má , zajtra

  BUDÚCNOSŤ PREPRAVY

  Mercedes dáva 25 miliónov do vzduchu! Na lietajúce taxi!

  05.08.2017 00:02 / auto google+ twitter facebook

  Ešte donedávna bolo lietajúce auto pýchou Slovenska. Náš AeroMobil bol totiž unikátom, ktorý nemal príliš vážnu konkurenciu. Teraz však prišla správa, že nemecký koncern Daimler, pod ktorý patrí aj Mercedes, podporil závratnou sumou konkurečný projekt lietajúceho taxíka.

  volocopter lupa
  Volocopter 2X | volocopter.com

  O projekte Volocopter sme už písali. Vtedy ešte startup lietejúceho taxi vyzeral ako pekný sen. Po správe, že Daimler a ďalší investori dajú Volocopteru 25 miliónov eur je všetko inak. Firma okamžite oznámila, že lietajúce taxi začne testovať v Dubaji už koncom tohto roka.

   

  Volocoper 2X je zariadenie, ktoré má 18 rotorov poháňaných elektromotorom. Dokáže sa pohybovať rýchlosťou 100 km/h a prepraví dvoch pasažierov. Bude fungovať autonómne, takže nepotrebuje pilota.Volocopter má tú nevýhodu, že nemá kolesá a nedokáže sa pohybovať po ceste. Ak vás však táto ultramoderná helikotptéra prepraví tam kam potrebujete, môže vám byť absencia kolies ukradnutá.

    

  Pre prípad probléov vo zduchu je Volocpter vybavený bezpečnstným padákom. Úplná certifikácia môže trvať ešte pár rokov, ale s týmto hráčom treba určite do budúcnosti počítať.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku