FAKT24


sviatok má , zajtra

  TOP AUTO

  Je toto najkrajší Mercedes histórie? Kabriolet Mercedes-Maybach 6 sa s vami porozpráva

  22.08.2017 00:01 / auto google+ twitter facebook

  Mercedesu sa určite nedá uprieť to, že dokáže vytvoriť nádherné autá. Jedným z takých je aj tento koncept Mercedes-Maybach 6, ktorý vychádza z minuloročného kupé.

  maybach lupa
  maybach cabriolet | Daimler

  Auto dostalo tmavomodrú metalickú farbu, masívny predný gril a predĺženú kapotu. Stojí na 24-palcových zliatinových diskoch. Minimalistické svetlomety vpredu a vzadu iba podčiarkujú agresívny vzhľad auta.

    

  Luxusný vzhľad prechádza samozrejme z exteriéru aj do interiéru. Vnútri kabrioletu dominuje biela koža a akcenty z ružového zlata. Vodiča určite poteší aj retro palubná doska. Aj napriek klasickému vzhľadu je však tento koncept nadupaný najnovšími technológiami. Auto disponuje biometrickými senzormi, ktoré monitorujú vodiča a pasažierov. Taktiež má systém, ktorý vám umožní sa s ním porozprávať.

   

  Pod kapotou sa ukrývajú štyri elektrické motory, ktoré tomuto kabrioletu dodajú extrémny výkon 750 koní. To bude stačiť na zrýchlenie z nuly na stovku pod štyri sekundy a na namximálnu rýchlosť 250 km/h. Dojazd na jedno nabitie bude 500 kilometrov.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku