FAKT24


sviatok má , zajtra

  ÚSPEŠNÁ SLALOMÁRKA

  Petra Vlhová štartuje boj o triumf v Svetovom pohári a na zimnej olympiáde vyzbrojená najmodernejšími technológiami

  22.08.2017 13:35 / auto google+ twitter facebook

  Momentálne najlepšia slovenská zjazdová lyžiarka Petra Vlhová štartuje do olympijskej sezóny s dvomi novými posilami. Na cestách za triumfami a bodmi v Svetovom pohári budú slovenskej reprezentantke slúžiť dva modely automobilky AUDI, ktorá je jedným z najvýznamnejších sponzorov zjazdového lyžovania. Do svojich služieb tak 10. najlepšia lyžiarka uplynulej sezóny Svetového pohára získa dva luxusné a priestranné modely Q5 a Q7 vybavené tými najmodernejšími technológiami.

  Petra Vlhova 1 lupa
  Valhova Audi | Audi

  Petra Vlhová v uplynulej sezóne Svetového pohára obsadila v konečnom poradí výborné 10. miesto so ziskom 589 bodov a stala sa tak najlepšou slovenskou lyžiarkou. Na svoje konto si okrem 3. miesta v slalome vo fínskom Levi a druhej priečky v Záhrebe pripísala aj triumf zo záverečného slalomu sezóny v americkom Aspene. Na tieto úspechy chce ešte lepšími výsledkami nadviazať v tejto sezóne, ktorej vrcholom bude zimná olympiáda v juhokórejskom Pchjongčchangu.

   

  Práve v tejto dôležitej sezóne Petra Vlhová stavila na najmodernejšie technológie na svahu aj v zázemí. AUDI jej svojimi modelmi Q5 a Q7, ktoré bude mať k dispozícii, zaručuje nielen komfort a bezpečnosť, ale aj to, že bude využívať techniku, ktorá vo svojom odbore patrí k absolútnej svetovej špičke rovnako ako Petra Vlhová v lyžovaní.

    

  Prvým autom, na ktorom bude Petra Vlhová jazdiť za bodmi zo Svetových pohárov, ale i za oddychom domov, bude AUDI Q7. Ide o model, ktorý v kategórii SUV posunul latku kvality na novú úroveň. Podobne ako slalomárka aj Q7 sa vyznačuje dynamickou jazdou, čo inžinieri dosiahli nízkou hmotnosťou a kombináciou kvalitných a ľahkých materiálov. Osobitnú zmienku si zaslúži rozsiahle portfólio nových asistenčných systémov vodiča až po radarový tempomat adaptive cruise control s asistentom pre jazdu v dopravnej zápche. Žiadny iný sériový automobil na svete aktuálne v tejto oblasti neposkytuje viac. Aj nové AUDI Q5 sa môže pýšiť ešte nižšou hmotnosťou ako jeho predchodca, k čomu prispeli takisto nové materiály. Auto má vo svojej triede unikátny aerodynamický tvar a poskytuje dokonalý zážitok z rýchlej a dynamickej jazdy bez kompromisov.

   

  Na svahu sa Petra Vlhová musí spoľahnúť len sama na seba, na svoje inštinkty a pohotové reakcie. V AUDI Q5 a Q7 má k dispozícii celý rad asistenčných služieb, ktoré zvyšujú komfort a bezpečnosť jazdy. Súčasťou sériového vybavenia sú zadné parkovacie senzory, tempomat, nastaviteľný obmedzovač rýchlosti, odporúčanie prestávky v jazde a bezpečnostný systém Audi pre sense city. Tento bezpečnostný systém pri jazde v meste upozorňuje vodiča na hroziace kolízie s inými vozidlami a chodcami, v kritickej situácii uskutoční autonómne intenzívne brzdenie. K dispozícii je aj asistenčný systém pre jazdu v noci. Pomocou infračervenej kamery v tme rozoznáva chodcov a väčšie zvieratá na veľkú vzdialenosť a vydáva výstražné upozornenia.

   

  Pre Petru Vlhovú je takisto dôležité vedieť a predvídať, čo ju čaká na svahu. To sa dá porovnať s najnovšou generáciou koncepcie ovládania AUDI. Inovatívne vyhľadávanie MMI s inteligentnými návrhmi uľahčuje vyhľadávanie hudobných skladieb, rovnako ako zadávanie telefonických kontaktov alebo cieľov pre navigáciu a tým výrazne zrýchľuje ovládanie.

   

  “Pri zjazdovom lyžovaní potrebujete dávku talentu, veľa tréningu a ak chcete patriť k svetovej špičke, musíte využívať tie najlepšie technológie. Aj preto som rada, že mojím partnerom je práve AUDI, ktoré je jedným z hlavných sponzorov zjazdového lyžovania. Vďaka AUDI budem mať počas náročných presunov na tréningy a preteky postarané o komfort, čo mi pomôže sa lepšie sústrediť na moje výkony v pretekoch. Pri dlhých cestách od auta očakávam predovšetkým to, že bude bezpečné. A AUDI vybavené dlhým zoznamom asistenčných služieb túto moju podmienku spĺňa stopercentne,” povedala Petra Vlhová, ktorá počas každej sezóny so svojím tímom najazdí tisícky kilometrov po európskych cestách. 

   


  A čo je pre slovenskú lyžiarku povestnou čerešničkou na torte? Petra Vlhová je známa tým, že z času na čas si ťahá aj príves, na ktorom má svoj crossový motocykel a preto ocenila nový asistenčný systém pre jazdu s prívesom. Vďaka nemu sa dá Q7-čka pohodlne zaparkovať aj s prívesom bez dotyku volantu iba ovládačom MMI. “Audi Q7 je doslova nabité modernými technológiami. Od LED Metrix svetlometov cez infotainment systém až po ovládací panel MMI all-in-touch s veľkou dotykovou plochou. Čo ma však úplne dostalo je asistent pre jazdu s prívesom,” dodáva Petra Vlhová.

   

   

   

   

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku