FAKT24


sviatok má , zajtra

  AUTO SNOV

  Nový Smart je na elektrinu a jazdí sám.

  31.08.2017 00:01 / auto google+ twitter facebook

  Smart ukázal svetu budúcnosť svojich automobilov. Pred autosalónom vo Frankfurte oficiálne predstavil svoj koncept Vision EQ fortwo, ktorý bude mať práve v Nemecku svoju premiéru.

  smart01 lupa
  Koncept Smart Vision EQ | Daimler

  Malý koncept predstavuje to ako Daimler vidí budúcnosť svojej značky a dopravy v mestách. Vision EQ fortwo je totiž autonómne vozidlo, ktoré jazdí na elektrinu. Auto bude neustále pripojené na net, aby mohlo plnohodnotne poskytovať všetky svoje služby. Tento koncept predstavuje budúci model, ktorý bude ako prvý od Smartu patriť do špeciálnej divízie EQ. Tú chce Daimler spustiť v roku 2022. V ponuke by mali byť modely od malého Smartu až po veľké SUV.

    

  “Smart Vision EQ fortwo je našou víziou budúcnosti automobilov. Zároveň ide o najradikálnejší koncept zdieľaných automobilov,” povedal prezidentka značky Smart Annette Winklerová. Auto nemá žiadne riadiace prvky a bude ovládané buď cez mobilný telefón alebo hlasom. Pasažieri budú môcť auto zdieľať s inými ľuďmi a tým sa znížia náklady. Ak auto nebude jazdiť, tak sa samé odparkuje k nabíjacej stanici.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku