FAKT24


sviatok má , zajtra

  MERCEDES AMG

  Toto je najrýchlejší a najvýkonnejší štvorsedadlový kabriolet!

  02.09.2017 00:01 / auto google+ twitter facebook

  Kto si chce dopriať pohodlnú jazdu v peknom kabriolete musí niekedy robiť kompromisy a obetovať niečo z výkonu. Nie však v prípade tejto beštie. Zoznámte sa s Mercedesom AMG S65, ktorý vylepšila tunerská firma Brabus.

  brabus lupa
  Toto je raketa od Brabusu. | Brabus

  Táto raketa dostala meno Rocket 900 a zrejme vám nemusíme príliš vysvetľovať, čo znamená číslovka v jej mene. Nie je to mesačná splátka za toto auto, ale jeho výkon. Áno, táto kráska pod kapotou ukrýva 900 koní. Tento výkon tuneri dosiahli tým, že poriadne vylepšili 6-litrový dvanásťvalec pod kapotou. Napríklad len objem zdvihli na 6,3 litra.

    

  Brabus tiež vylepšil sedemstupňovú automatickú prevodovku a diferenciál. Vďaka tomu sa môže pochváliť tým, že zákazníkom ponúka najrýchlejší a najvýkonnejší štvormietsny kabriolet na svete.

   

  V konečnom výsledku je to výkon 900 koní a zrýchlenie z nuly na stovku za 3,9 sekundy. Maximálna rýchlosť je 350 km/h. To sú už celkom presvedčivé čísla. Pre porovnanie model, ktorý kúpite od Mercedesu má výkon 270 koní, na stovke je za 4,1 sekundy a jeho maximálka je 250 km/h. Nie, že by to nestačilo, ale… veď to poznáte. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku