FAKT24


sviatok má , zajtra

  KONCEPT

  Auto budúcnosti pre Volkswagen. Elektrický a aerodynamický zázrak

  08.09.2017 12:00 / auto google+ twitter facebook

  Volkswagen podobne ako všetky ostatné automobilky plánuje vlastnú elektrickú flotilu modelov. Jedným z konceptov, ktoré sa do nej zaradia je je určite I. D. Crozz. Teraz s vlastným návrhom pre automobilku z Wolfsburgu prichádza nezávislý dizajnér. Jisoo Kim.

  vw01 lupa
  Koncept Aero-B | Jisoo Kim

  Kim svoj koncept, ktorý vyzerá ako auto z budúcnosti nazval Volkswagen Aero-B. Ide o revolučný dizajn, ktorý sa hodí skôr pre auto z roku 2030 ako súčasnosť. Cieľom Kimovho dizajnu je však čo najlepšia aerodynamika auta a zároveň efektívne využitie interiéru.

     

  Kim sa úplne vykašľal na predný gril auta a namiesto toho dopredu umiestnil veľké nasávače vzduchu pre chladenie bŕzd. No a samozrejme nesmie chýbať logo VW a LED svetlomety. Kim už ráta aj s tým, že auto bude autonómne riadené, takže vnútri nečakajte žiadny volant. Predné sedadlá budú namiesto toho otočené smerom dozadu čelom k zadným sedadlám. Tak aby sa pasažieri mohli pohodlne počas cesty baviť. Ťažko odhadnúť, či autá o 15 rokov budú vyzerať nejako. Ale vďaka rastúcemu podielu elektrických vozidiel sa jedného dňa dočkáme na cestách niečoho podobného.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku