FAKT24


sviatok má , zajtra

  NOVINKA V PEUGEOTE

  Nový PEUGEOT i-Cockpit®: Vynovená kabína vozidla!

  01.04.2016 05:00 / auto google+ twitter facebook

  PEUGEOT predstavil minulý týždeň pri Paríži svoju absolútne modernú víziu miesta vodiča. PEUGEOT i-Cockpit® bol úspešne použitý v modeloch 208, 2008 a 308. Teraz Značka koncentrovala  v jednom monolite novú generáciu tohto inovatívneho konceptu.

  Peugeot lupa
  Novinka iCockpit v Peugeote. | Peugeot

  Opäť tu nájdeme základné prvky PEUGEOT i-Cockpit, ako sú kompaktný volant, head-up displej, dotykový displej.  Nová verzia  však ponúka ešte viac ergonómie, technológie a dráždenia zmyslov. Vysoko umiestnený digitálny panel, kapacitný dotykový displej, zvýšená konektivita, jedinečné zmyslové spojenie s i-Cockpit® Amplify – to sú prvky, ktorými nový PEUGEOT i-Cockpit ohlasuje novú budúcnosť riadiaceho modulu značky PEUGEOT.

    

  Riadiť PEUGEOT bol vždy vzrušujúci zážitok. Čo sa týka podvozku a priľnavosti k ceste, know-how značky je už dobre známe. Zážitok za volantom je dynamický a  vodič má z toho radosť. Značka PEUGEOT mnoho rokov viedla výskumy zamerané na priestor pre  vodiča, aby ponúkla čo najlepšie riešenie vo svete automobilov.

   

  Výsledkom tohto výskumu je inovatívny priestor, kde je dôraz kladený na potešenie z jazdy, agilitu, pozornosť a koncentráciu samotného  vodiča. PEUGEOT i-Cockpit® bol uvedený na trh v roku 2012 v PEUGEOT 208, neskôr v 2008 a 308. Skladá sa z týchto prvkov:

   

  - Kompaktný volant uľahčuje ovládanie a znásobuje zážitok z jazdy. S týmto volantom sa riadenie stane hrou a samozrejmosťou. Ramená nemusia byť tak naširoko, rozsah pohybov je znížený a zvyšuje sa tým rýchlosť a agilnosť vodiča, pričom jeho poloha pri riadení je uvoľnenejšia.

   

  - Head-up displej združuje informácie v zornom poli vodiča a umožňuje mu nespúšťať cestu z očí a sústrediť sa na trasu. Malé rozmery volantu umožňujú tejto ergonomickej pozícii zvýšiť komfort vodiča a znížiť jeho únavu.

   

  - Veľký dotykový displej intuitívnym spôsobom združuje všetky ovládače komfortu (rádio, klimatizácia) a umožňuje riadenie všetkých zariadení vozidla: navigácia, pomoc pri riadení, telefón, multimédiá, parametre vozidla.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku