FAKT24


sviatok má , zajtra

  JE Z NEHO SPREJER?

  Raper Ego z kauzy piešťanského CT má ďalší megaprúser: Policajti ho chytili pri čine, skončil v putách!

  11.08.2016 10:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Jeden problém a kauza mu zrejme nestačil. Raper Ego pokúša svoje šťastie aj naďalej, no tentoraz má dokonca opletačky s políciou. Dôvodom je vandalizmus, pri ktorom mali známeho umelca prichytiť a následne zadržať...

  Raper Ego lupa
  Raper Ego | Facebook Ego

  Rapera z kapely Kontrafakt, ktorého preslávil letny hit Žijeme len raz, mali muži zákona prichytiť pri sprejovaní na stenu. Sprejerstvo je však u nás trestným činom a aj keď sa snažil Ego z celej kauzy vyviniť, vyzerá to tak, že si narobil poriadne problémy. Podľa televízie Markíza ho totiž mali policajti nájsť pri čerstvo posprejovanej stene a dokonca so zafarbenými rukami.

    

  "Boli zadržané dve osoby pri tom, ako sprejujú za železnicou na protihlukovú bariéru. Po príchode hliadky boli zadržané dve osoby a nakoľko vzniklo podozrenie z trestného činu boli odovzdaní do rúk štátnej polície," opísal celú situáciu náčelník Mestskej polície Piešťany, Marcel Mihálik. Všetko sa malo odohrať za protihlukovou stenou neďaleko železnice, no Ego popiera, že by sa dopustil trestného činu. Polícii dokonca mali obaja povedať, že sa zašpinili pri práci na stavbe. Paradoxom je tiež, že samotný raper už raz za podobný trestný čin v base sedel. "Robil som grafity v mene slobody. V Kanade ma zatkli. To som bol ešte mladistvý. Strávil som týždeň vo väzení. Grafity boli jeden zo štyroch hiphopových elementov, a keďže som to už nemohol robiť, lebo to vlastne nič nedáva, iba berie, tak som si povedal, že to, čo mi je z hiphopu najbližšie je rap. Tak sme začali rapovať," povedal v minulosti Ego.

   

  To, či bolo aj grafiti urobené rukami piešťanského rodáka a rapera Ega, momentálne vyšetruje polícia. Všetko však nasvedčuje tomu, že práve on bol autorom posprejovanej steny. On sám sa všemožne bráni a hovorí o diskreditácii svojej osoby. U Ega sme však zvyknutí, že po prúseroch máva príliš emotívne a prehnané reakcie. Inak tomu nebolo ani pri kauze CT, kedy nahral video plné vulgarizmov a útokov. Tentoraz má však na vec iný názor a pre portál aktualne.sk povedal: "Iba sme len ako vždy rapovali s chalanmi vzadu na sídlisku, kam prišli mestskí policajti objasnovať nejaký priestupok, nás iba na mieste vypočuli, prezreli ruksaky, spísali zápisnicu a išli sme ďalej po svojom." Uvidíme, či si nakoniec bude musieť posedieť opäť pár dní za mrežami, ale skončí iba s pokutou.

  nov | fakt24.sk

  Komentáre k článku