FAKT24
  TOP GEAR PO NOVOM

  Vytlačil Evansa po tvrdej kritike: Matt LeBlanc bude hlavným moderátorom Top Gear!

  27.09.2016 00:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Predstavitelia British Broadcasting Corporation (BBC) dnes oznámili, že americký herec Matt LeBlanc bude naďalej sprevádzať motoristickou reláciou Top Gear.

  Matt LeBlanc lupa
  Matt LeBlanc bude hlavným moderátorom relácie Top Gear. | archív

  Spoločnosť sa totiž rozhodla predĺžiť zmluvu so 49-ročným rodákom z Massachusetts na ďalšie dve sezóny. "Som nadšený, že sa Matt LeBlanc vráti do Top Gearu. Je veľký talent, ktorého láska k autám je nákazlivá," vyhlásil Patrick Holland z BBC Two, ktorá obľúbený program vysiela. Podobne sa vyjadril aj riaditeľ štúdií BBC Mark Linsey.

    

  "Matt bol vďaka svojmu humoru, srdečnosti a zjavnej vášni pre autá u divákov Top Gearu počas predošlej sezóny veľmi obľúbený. Preto ma nesmierne teší, že súhlasil s návratom a ďalšou spoluprácou," doplnil. Správa o LeBlancovom pokračovaní v show prišla po tom, ako jeho bývalý spolumoderátor Chris Evans začiatkom júla ohlásil, že z Top Gearu odchádza. Evans, ktorý nahradil na mieste hlavného moderátora Jeremyho Clarksona, tak spravil krátko po odvysielaní prvej sezóny s novým moderátorským tímom. Za jeho rozhodnutím zrejme stálo, že relácia nezískala pozitívne ohlasy verejnosti a zaznamenala klesajúcu sledovanosť. Ako uviedli tvorcovia Top Gearu, v moderátorskom tíme okrem LeBlanca naďalej zostávajú aj motoristickí novinári Chris Harris a Rory Reid. Tí budú zároveň sprevádzať aj spin-offom relácie pod názvom Extra Gear, ktorý približuje zákulisie populárneho programu. V relácii sa budú tiež naďalej objavovať nemecká pretekárka Sabine Schmitz a bývalý majiteľ jedného z tímov F1 Eddie Jordan.

   

  Matthew Steven LeBlanc je známy predovšetkým ako Joey Tribbiani z kultového sitkomu Priatelia (1994 - 2004) a jeho voľného pokračovania Joey (2004 - 2006). Dosiaľ si vyslúžil päť nominácií na Zlatý glóbus, z ktorých jednu sa mu v roku 2012 podarilo premeniť na víťazstvo, keď ho ocenili za hlavnú úlohu v komediálnom seriáli Epizódy (2011). Získal tiež sedem nominácií na Primetime Emmy - tri za Priateľov a štyri za Epizódy. Zahral si aj vo filmoch Stratení vo vesmíre (1998), Charlieho anjeli (2000), Komando v sukniach (2001), Charlieho anjeli: Na plný plyn (2003) či Lovesick (2014).

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku