FAKT24


sviatok má , zajtra

  SVADBA PROMINENTOV

  Už sú svoji: Zdenka Predná a Oskar Rózsa sa zosobášili!

  31.10.2016 01:46 / celebrity google+ twitter facebook

  Slovenská speváčka Zdenka Predná a hudobník Oskar Rózsa sa dnes zosobášili. Svoje áno si povedali počas súkromného obradu krátko po 15:00 v Evanjelickom kostole v Banskej Štiavnici.

  Zdenka Predná Oskar Rózsa lupa
  Dvojica si povedala áno v kostole v Banskej Štiavnici. | Dnes24.sk

  Tridsaťdvaročná interpretka tvorí s o desať rokov starším muzikantom pár od marca 2014. Spolu vychovávajú syna Oskara, ktorý sa narodil vlani vo februári.

    

  Zdenka Predná sa dostala do povedomia verejnosti účasťou v prvom ročníku speváckej šou Slovensko hľadá SuperStar, kde skončila na štvrtom mieste. Dosiaľ vydala štyri albumy - Sunny Day (2005), Zdenka Predná (2007), Srdce z bubliny (2009) a Amulet (2013). So 40-ročným Rózsom vytvorila v roku 2013 projekt Dole dole. Oskar Rózsa debutoval v roku 1994 na albume Deža Ursínyho Príbeh a odvtedy sa ako hudobník i producent podieľal na tvorbe mnohých ďalších nahrávok. Spolupracuje s mnohými osobnosťami slovenskej hudobnej scény, ako sú napríklad Richard Müller, Marián Varga či Jana Kirschner a niekoľko rokov vystupoval v triu Šeban - Rózsa - Buntaj. Kapelník Oskar Rózsa Partnership Unlimited, s ktorým vystupujú hviezdy slovenského džezu. Píše hudbu pre divadlo i film, venuje sa dirigovaniu vážnej hudby.

   

  K jeho najvýznamnejším albumom patrí Hrana - pocta Marekovi Brezovskému z roku 1999, ktorej remastrovaná verzia vyšla v roku 2011. 

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku