FAKT24


sviatok má , zajtra

  PREDPOVEDALI BUDÚCNOSŤ

  Tom Hanks: Naplnil sa scenár z Forresta Gumpa! Ocenil ho prezident USA

  25.11.2016 00:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Americký prezident Barack Obama ocenil v utorok v Bielom dome vo Washingtone 21 osobností, ktorým udelil Prezidentské medaily slobody.

  Tom Hanks lupa
  Tom Hanks dostal ocenenie od prezidenta USA. Presne tak ako kedysi vo filme Forrest Gump. | Profimedia

  Najvyššie civilné ocenenie v USA si prevzali napríklad herci Tom Hanks, Robert De Niro, Robert Redford, komička Ellen DeGeneres, hudobník Bruce Springsteen, herečka Cicely Tyson, speváčka Diana Ross, bývalí basketbalisti Kareem Abdul-Jabbar a Michael Jordan či podnikateľ Bill Gates a jeho manželka Melinda.

    

   


  Päťdesiatosemročnú DeGeneres pochválil Obama za jej vplyv na hnutie za práva LGBTI ľudí. Moderátorka The Ellen DeGeneres Show sa pritom na slávnostné udeľovanie medailí takmer nedostala, keďže si zabudla občiansky preukaz a ochranka ju najprv nechcela pustiť do Bieleho domu. Manželia Gatesovci zas dostali ocenenie za aktivity v oblasti filantropie. V minulosti získali Prezidentskú medailu slobody napríklad filmár Steven Spielberg, hudobník Bob Dylan či bývalá ministerka zahraničných vecí USA Madeleine Albright.

   

  Najväčším paradoxom je, že scénu, ktorá sa reálne odohrala v Bielom dome  sme mohli všetci vidieť aj v svetoznámom filme Forrest Gump. Nuž, scenáristi sú niekedy vážne kúzelníci. 

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku