FAKT24
  ODMIETNUTÝ

  Robin Williams chcel hrať v Harrry Potterovi. Dôvod prečo ho odmietli je trápny!

  02.01.2017 19:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Komik Robin Williams sa preslávil viacerými úlohami vo veľkofilmoch. Teraz na svetlo sveta vyplávala informácia, že Williams si chcel zahrať aj v populárnej sérii o čarodejníckom učňovi Harrym Potterovi.

  Robin lupa
  Robin Williams túžil hrať v Harry Potterovi. Nepodarilo sa mu to. | Twitter

  Talentovaného herca však tvorcovia filmu odmietli. A dôvod je naozaj trápny. Tvorcovia totiž mali pravidlo, že do hlavných úloh obsadzujú iba britských hercov. A tak museli odmietnuť aj Williamsa, ktorý sa uchádzal o úlohu Hagrida. Prezradila to šéfka castingu potterovskej série Janet Hirshensonová v rozhovore pre Huffington Post.

    

   

  „Robin nám zavolal, pretože chcel veľmi hrať v tomto filme. Úlohy však boli určené iba pre britských hercov. A keď už režisér odmietol Robina, bolo jasné, že úlohu nedostane ani žiadny iný Američan,“ povedala Hirshensonová. Podľa nej bol favoritom na úlohu Hagrida od samého začiatku Robbie Coltrane, pretože ho preferovala aj spisovateľka JK Rowlingová.

   

   

  Samotný Williams sa už v roku 2001 v rozhovore priznal, že sa snažil získať úlohu v potterovskej sérii. „Bolo tam pár úloh, o ktoré som mal záujem, ale takisto platil zákaz pre amerických hercov.“ Herec zomrel v roku 2014 po tom, čo spáchal samovraždu.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku