FAKT24
  OBAVY HERCOV

  Herci sú zdesení. Chcú sa chrániť pred štúdiami v prípade smrti!

  04.01.2017 00:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Nový film zo sveta Star Wars Rogue One zarobil veľa peňazí, potešil fanúšikov a tiež vydesil hollywoodske hviezdy.

  Cushing lupa
  tvorcovia totiž pomocou digitálnej technológie na plátne oživili herca Petra Cushinga (vľavo), ktorý zomrel v roku 1994. | Facebook

  Jeho t Vo filme sa tiež objavila mladá Carrie Fisher v podobe, ako vyzerala v roku 1977.

    

   

  Hollywoodske hviezdy sa teraz desia toho, že by niekto bez ich súhlasu mohol zneužiť ich tvár po tom, čo zomrú. Viacero hercov skúma právne možnosti ako zabrániť tomu, aby štúdiá využívali po ich smrti postavy, ktoré hrali.

   

   

  „Viaceré celebrity sa zapájajú do plánov ako ochrániť ich intelektuálne vlastníctvo. Začínajú chápať to, že ich odkaz tu bude aj po tom, čo skončí ich kariéra,“ povedal Mark Roesler z právnickej firmy CMG Worldwide. Podľa neho už 25 hollywoodskych hercov sa zapojilo do snahy zabrániť tomu, aby sa po smrti využívala ich počítačom vygenerovaná podoba.

   

   

  Najnovšie je otázne ako štúdio Walt Disney vyrieši to, že Carrie Fisherová, ktorá v Star Wars hrá princeznú Leiu, zomrela pred nakrúcaním poslednej deviatej časti série Star Wars. Je možné, že sa pokúsia využiť počítačovú technológiu a takýmto spôsobom Fisherovú, ktorá mala podpísanú zmluvu na tri filmy, oživia. 

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku