FAKT24
  SPOLOČNÝ POHREB

  Pochovali Debbie Reynolds a Carrie Fisher!

  08.01.2017 07:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Herečky pochovali vo štvrtok, pričom pozostatky Fisher uložili do porcelánovej urny v tvare tabletky.

  Debbie Fisher Carrie lupa
  Carrie Fisher a Debbie Reynolds už pochovali. | Twitter

  Pohreb amerických herečiek Debbie Reynolds a jej dcéry Carrie Fisher sa konal vo štvrtok 5. januára. Herečky pochovali vedľa seba na cintoríne Forest Lawn Memorial Park v Hollywood Hills. Na súkromnej poslednej rozlúčke sa okrem rodiny a blízkych zúčastnili napríklad Meryl Streep, Gwyneth Paltrow, Meg Ryan, George Lucas, Stephen Fry, Eric Idle, Jamie Lee Curtis, Courtney Love, Ed Begley Jr., Candice Bergen či Ellen Barkin.

    

   


  Pozostatky Fisher, ktorá sa preslávila ako princezná Leia Organa vo filmovej ságe Star Wars, uložili do porcelánovej urny v tvare tabletky jedného zo známych antidepresív. “Cítim, že tu chcela byť uložená. Milovala ju a bola v jej dome. S Billie (Lourd, dcéra herečky, pozn. red.) sme cítili, že by v nej chcela byť,“ vysvetlil brat zosnulej Todd Fisher. Herečka mala problémy s duševným zdravím a verejne o nich hovorila, podobne ako o svojej závislosti na liekoch.

   

   

  Carrie Fisher skonala v utorok 27. decembra vo veku 60 rokov, štyri dni po tom, ako počas letu z Londýna do Los Angeles utrpela masívny infarkt. Stalo sa tak zhruba 15 minút pred pristátím lietadla a s prvou pomocou posádke pomohol aj jeden z pasažierov. Ihneď po pristátí ju v kritickom stave previezli do jednej z miestnych nemocníc. Jej matka Debbie Reynolds, ktorá sa preslávila vďaka muzikálu Spievanie v daždi (1952), zomrela ako 84-ročná deň po svojej dcére, a to niekoľko hodín po tom, ako utrpela porážku. Rodina herečiek plánuje okrem súkromnej poslednej rozlúčky aj verejnú, jej dátum ešte nie je známy.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku