FAKT24


sviatok má , zajtra

  ZVLÁŠTNY KROK

  U2 po víťazstve Trumpa odložilo vydanie nového albumu: Svet je teraz iné miesto

  12.01.2017 00:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Rocková skupina U2 sa po víťazstve Donalda Trumpa v prezidentských voľbách v USA rozhodla odložiť vydanie svojho nového albumu. A to aj napriek tomu, že album je už nahratý a pripravený na vydanie.

  u2 lupa
  U2 zvažuje vydanie svojho najnovšieho albumu. Kvôli Donaldovi Trumpovi. | Twitter U2

  Podľa gitaristu skupiny The Edgea si skupina zobrala istý čas, aby zistila, čo chce svetu povedať po tom, čo sa Donald Trump prebojoval do Bieleho domu. „Proste sme si povedali, že sa musíme zastaviť a zobrať si istý čas na premýšľanie o tomto albume a ako sa vzťahuje ku svetu, v ktorom žijeme,“ povedal The Edge pre magazín Rolling Stone.

    

   

  Skupina chcela vydať svoj 14. štúdiový album už čoskoro. Nahrávka bola kompletne hotová už koncom roka. Podľa hudobníkov bola väčšina materiálu napísaná už začiatkom minulého roka. „Myslím si, že budete súhlasiť s tým, že svet je teraz iné miesto,“ dodal The Edge. Líder skupiny Bono už v septembri v rozhovore s Charlie Rose povedal, že Trump sa podľa neho snaží ukradnúť ideu Ameriky.  

   

   

  Skupina navyše oslavuje 30. výročie vydania albumu The Joshua Tree, keď boli pri moci Ronald Reagan a Margaret Thatcherová. „Bolo to obdobie, keď bolo vo svete veľa nepokojov. Mám pocit, že v istom zmysle sa to vrátilo,“ dodal The Edge. 

   

  Zdroj Foto: Twitter U2

  | fakt24.sk

  Témy: Donald Trump, U2
  Komentáre k článku