FAKT24


sviatok má , zajtra

  CELEBRITNÝ ROZVOD

  Johnny Depp a Amber Heard ukončili rozvodové konanie

  15.01.2017 00:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Dvojica bude postupovať podľa podmienok rozvodu, na ktorých sa mimosúdne dohodla ešte v auguste.

  Johnny Depp s Amber lupa
  Dvojica pôsobila spolu šťastne, žiaľ, ich vzťah je minulosťou. | Profimedia

  Losangeleský súd v piatok oficiálne ukončil rozvodové konanie americkej hereckej dvojice Johnnyho Deppa a Amber Heard. Dvojica bude postupovať podľa podmienok rozvodu, ktoré mimosúdne podpísala ešte v auguste. Päťdesiattriročný Depp tak svojej o 23 rokov mladšej bývalej partnerke vyplatí zvyšok zo siedmich miliónov dolárov (v prepočte takmer 6,6 milióna eur), na ktorých sa vtedy dohodli v rámci rozvodového vyrovnania.

    

   


  Rodáčka z texaského Austinu plánuje venovať peniaze na charitu, pričom Depp prisľúbil vyplatiť túto sumu počas 12 mesiacov s tým, že Heard do konca roka 2018 peniaze prevedie vybraným charitatívnym organizáciám. Ani jeden z dvojice nepožaduje manželské alimenty, pričom každý z nich uhradí vlastné výdavky na právne služby.

   

   

  Uzavreli tiež dohodu o mlčanlivosti, podľa ktorej sa o svojom vzťahu nebudú vyjadrovať pred médiami či na sociálnych sieťach. Okrem toho sa dohodli na tom, že si Depp ponechá vyše 40 vozidiel, súkromný ostrov na Bahamách a všetky svoje nehnuteľnosti, vrátane domov v Los Angeles či Paríži. Heard sa zas bude naďalej starať o ich dvoch psov a koňa, pričom jej zostanú dve autá.
  Dvojica sa spoznala počas nakrúcania snímky Rumový denník (2011), v ktorej obaja účinkovali. Predstaviteľ Jacka Sparrowa zo série Piráti Karibiku (2003, 2006, 2007, 2011) v júni 2012 vyhlásil, že sa po 14 rokoch rozišiel s francúzskou herečkou a speváčkou Vanessou Paradis, s ktorou má dcéru a syna a zároveň priznal, že randí s Heard. Prvý raz sa vzali predvlani 3. februára v jeho dome vo West Hollywoode a druhý raz si povedali áno 8. februára na súkromnom ostrove na Bahamách.

   

   

  Heard podala žiadosť o rozvod vlani 23. mája, pričom ako dôvod uviedla neprekonateľné rozdiely. Následne tiež manžela obvinila z domáceho násilia, pričom súd mu dal dočasný zákaz približovania sa. Herečka potom stiahla žiadosť o alimenty, pretože podľa nej odvádzala pozornosť od vážneho problému domáceho násilia. Pôvodne od rodáka z Owensboro v Kentucky požadovala 50-tisíc dolárov mesačne. Dvojica sa napokon 16. augusta mimosúdne dohodla na spomínaných podmienkach rozvodu, pričom herečka stiahla obvinenia z domáceho násilia.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku