FAKT24


sviatok má , zajtra

  50 CENT

  Súd zrušil osobný bankrot 50 Centa!

  05.02.2017 00:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Sudkyňa Ann Nevins tak urobila po tom, ako rapper splatil svojim veriteľom dlh viac ako 22 miliónov dolárov.

  50 cent lupa
  Súd zrušil osobný bankrot 50 Centa. | Profimedia

  Konkurzný súd v Hartforde v americkom štáte Connecticut zrušil osobný bankrot rappera 50 Centa. Urobil tak vo štvrtok po tom, čo interpret vyplatil svojim veriteľom dlhy vo výške viac ako 22 miliónov dolárov (v prepočte približne 20,4 milióna eur). Sudkyňa Ann Nevins zároveň zrušila rapperov osobný bankrot, ktorý vyhlásil predvlani v júli.

    

   

  Súd v Hartforde rodákovi z New Yorku schválil minulý rok v júli návrh na päťročný plán, v ktorom sa zaviazal, že počas nasledujúcich piatich rokov vyplatí svojim veriteľom približne 23 miliónov dolárov. Ako vo štvrtok uviedli interpretovi právnici, svoj dlh splatil skôr, pričom 8,7 milióna dolárov (takmer 8,1 milióna eur) zaplatil z jeho vlastných financií a 13,6 milióna (zhruba 12,6 milióna eur) zo súdneho vyrovnania s bývalými právnikmi.

   

   

  Rapper vyhlásil spomínaný bankrot po tom, ako mu v roku 2015 súd nariadil, aby zaplatil istej Lastonii Leviston odškodné päť miliónov dolárov za zverejnenie jej erotického videa na internete. Interpret zverejnil linky na 13-minútovú erotickú nahrávku Leviston a jej vtedajšieho partnera Mauricea Murrayho ešte v marci 2009 na svojej webstránke, pričom do nej pridal vlastný komentár, v ktorom sa o Leviston vyjadroval ako o pornohviezde.

   

   

  50 Cent, vlastným menom Curtis James Jackson III., pôsobí na hudobnej scéne od roku 1997. Jeho prvým albumom mal byť Power Of The Dollar, ktorý obsahoval aj singel How To Rob. Po dokončení nahrávky sa však rapper stal terčom streľby, pre ktorú s ním predstavitelia Columbia Records zrušili zmluvu a nahrávka nikdy oficiálne nevyšla. V roku 2002 vydal kompiláciu Guess Who's Back?, ktorá obsahovala aj niektoré skladby z nevydaného debutu. Kompilácia sa dostala do rúk Eminema, vďaka ktorému získal 50 Cent zmluvu s Interscope Records. V roku 2003 vydal svoj oficiálny debut, spomínaný Get Rich Or Die Tryin', ktorý mu zabezpečil celosvetovú popularitu. Nasledovali albumy The Massacre (2005), Curtis (2007), Before I Self Destruct (2009) a Animal Ambition (2014). Je tiež členom skupiny G-Unit, s ktorou vydal zatiaľ dva albumy. Venuje sa aj herectvu, predstavil sa napríklad v čiastočne autobiografickom filme Zbohatni alebo zdochni (2005) či snímkach Oprávnené vraždy (2008), Policajná mafia (2012) alebo
  Frajeri vo Vegas (2013).

   

  | fakt24.sk

  Témy: súd, 50 cent
  Komentáre k článku