FAKT24


sviatok má , zajtra

  ŠIKANA NA ŠKOLE

  Kedysi hviezdil v relácii Srdcové záležitosti a dnes...Obvinenie zo šikany! Buček má obrovský problém!

  26.04.2016 00:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Kedysi bol veľkou hviezdou nielen verejnoprávnej televízie, kde bol na pozícii hlásateľa, ale aj v Markíze, kde spájal ľudí v Srdcových záležitostiach. Moderátor Jaro Buček dnes pôsobí skôr ako profesor na Katedre žurnalistiky Univerzity Komenského v Bratislave. A práve tam sa má proti nemu spisovať petícia. Dôvod je naozaj šokujúci - šikana!

  Jaro Buček lupa
  Jaro Buček má problém. Na škole kde učí proti nemu spisujú petíciu. | TV Markíza

  Kto by to bol do milého pána v najlepších rokoch povedal? Presne do toho pána, čo kedysi spájal na obrazovkách páriky prahnúce po pravej láske. Výpovede študentov ale hovoria niečo iné. Buček rozhodne nie je dobrák od kostí. Skôr si na svojich ovečkách v škole mastí svoje ego. "Najradšej by som si to ani nepamätala, ale pamätám… Ako hosťa sme mali na hodine moderátora Patrika Hermana. Pán Buček nám dal cvičenie: Povedal päť slov a z nich sme mali zrekonštruovať pôvodnú správu, ktorú on v ten deň zahliadol niekde v novinách. Väčšina pohorela, keďže nik nesleduje všetky správy všetkých médií. Vynadal nám do neschopných hlupákov a začal nás ponižovať, že na katedre nemáme čo robiť a zabrali sme miesto oveľa šikovnejším ľuďom, že ak nabudúce rovnako zlyháme, zariadi, aby nás vyhodili z katedry, a že sme mali ísť za kaderníčky a čašníkov," povedala pre týždenník Šarm jedna z jeho študentiek.

    

  Na Bučekove hodiny rozhodne nikto s radoťou nechodil. Aspoň to priznali zverenci moderátora, ktorý by mal byť na Katedre žiarivým príkladom dokonalého správania, vedomostí z televíznej brandže a mohol by študentov pripraviť na všetko. A zrejme takýmito učebnými metodámi to on aj robí. Práve študentka, ktorá si na nepríjemné chvíle s Bučekom spomenula sa dokonca na jeho hodine rozplakala.

   

  A čo na to hovorí Jaro Buček? "Zatiaľ o žiadnej petícii neviem. Som prekvapený z toho, čo mi hovoríte, a keďže som bývalý novinár, skôr naopak, som typ pedagóga, ktorý by bol rád partnerom pre študentov. Vždy im to na každej hodine hovorím. Všetci študenti by mali mať nejaké zručnosti a schopnosti, tak ich drilujem, aby to mohli spojiť s praxou. Pripravujem ich do praxe a vyvolávam podmienky, ktoré sú stresujúce aj na konkurzoch, aby boli pripravení. Hovorím, že ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku. Viete, neviem, kto je autor a aká petícia to je, pre sa o tom ťažko vyjadrím. Neviem, neviem, neviem, fakt neviem…. Opakujem, ja som petíciu ešte nevidel, iba Janka Hospodárová mi volala a vravela o nej," povedal pre Šarm Buček. Nuž, uvidíme ako táto kauza mesiaca apríl nakoniec skončí...

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku