FAKT24


sviatok má , zajtra

  KNIHA POVIEDOK

  Tom Hanks vydá na jeseň debutovú knihu poviedok!

  22.02.2017 13:01 / celebrity google+ twitter facebook

  Americký filmový herec Tom Hanks našiel dobré využitie svojej zberateľskej vášne pre starobylé písacie stroje; na jeseň vyjde jeho prvá zbierka poviedok s názvom "UNCOMMON TYPE: Some Stories".

  Tom Hanks lupa
  Tom Hanks vydá na jeseň debutovú knihu poviedok! | Profimedia

  Knižka bude obsahovať 17 krátkych príbehov, pričom v každom bude určitým spôsobom figurovať iný písací stroj. Medzi poviedkami možno nájsť jednu o imigrantovi, ktorý prichádza do New Yorku, ďalšia je zasa o bejzbalovom nadhadzovačovi, z ktorého sa stane celebrita. Iný Hanksov príbeh opisuje život excentrického miliardára.

    

   

  Zbierka poviedok oscarového Toma Hanksa, ktorý vlastní viac než 100 starožitných písacích strojov, vyjde 24. októbra v prestížnom newyorskom vydavateľstve Alfred A. Knopf, Inc. Oznámila to v utorok táto vydavateľská spoločnosť.

   

   

  "Písal som v hoteloch počas propagačných turné. Písal som na dovolenke. Písal som v lietadlách, doma, aj vo svojej kancelárii," uviedol vo vyhlásení 60-ročný Hanks, ktorý zbiera písacie stroje od roku 1978.

   

   

  Hanks je držiteľom Oscara za stvárnenie hlavných úloh vo filmoch Philadelphia (1993) a Forrest Gump (1994). Získal tiež štyri Zlaté glóbusy, osem cien Emmy, jednu cenu BAFTA a dve ocenenia Screen Actors Guild Awards.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku