FAKT24


sviatok má , zajtra

  OSCARY

  Brie Larsonová vysvetlila, prečo na Oscaroch odignorovala Afflecka

  13.03.2017 01:01 / celebrity google+ twitter facebook

  Herec Casey Affleck získal na tohtoročných Oscaroch ocenenie pre najlepšieho herca v hlavnej mužskej úlohe. Nie každý bol však týmto výberom nadšený. Affleck totiž v minulosti čelil obvineniu zo sexuálneho obťažovania a násilia.

  Casey Affleck lupa
  Brie Larsonová vysvetlila prečo na Oscaroch odignorovala Afflecka. | Profimedia

  Larsonová Affleckovi odovzdávala cenu za jeho úlohu vo filme Manchester by the sea. A hoci ho objala bolo jasné, že z jeho víťazstva nie je nadšená. Dokonca svojmu kolegovi ani nezatlieskala. Larsonová je totiž známa ako aktivistka, ktorá bojuje za práva obetí sexuálneho násilia. V minulom roku dokonca na pódiu objala viacero obetí sexuálneho násilia, ktoré vystúpili počas piesne Lady Gaga.

    

   

  Herečka sa teraz v rozhovore Vanity Fair priznala, že jej činy neboli náhodné. „Myslím si, že všetko čo som na pódiu urobila hovorilo samé za seba. A to je myslím si aj všetko, čo k tejto téme mám povedať.“ Producentka Amanda Whiteová a režisérka Magdalena Gorka žalujú Caseyho Afflecka o 2 resp. 2,25 milióna dolárov za sexuálne obťažovanie počas filmovania filmu I'm Still Here. Podľa Whiteovej sa Affleck bežne o ženách vyjadroval ako o kravách a dotýkal sa jej nevhodne, keď odmietla jeho sexuálne návrhy.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku