FAKT24


sviatok má , zajtra

  RUSOFIL

  Seagalovi zakázali vstup do krajiny. Je národná hrozba!

  12.05.2017 00:10 / celebrity google+ twitter facebook

  Ukrajinci považujú amerického herca, ktorý sa stretol s Vladimírom Putinom a vyjadril mu svoj obdiv, za hrozbu pre ukrajinský národ.

  steven segal lupa
  Steven Segal vyjadril obdiv Vladimírovi Putinovi. | wikipedia

  Steven Seagal sa pripojil k francúzskemu hercovi Gérardovi Depardieu na zozname ľudí, ktorí majú zákaz vstupu na územie Ukrajiny. Je to preto, že Ukrajinci považujú amerického herca, ktorý sa stretol s Vladimírom Putinom a vyjadril mu svoj obdiv, za  hrozbu pre ukrajinský národ.

    

  Seagalova matka pochádza z ruského Vladivostoku a samotný herec dostal ruské občianstvo v minulom roku po tom, čo podporil ruské obsadenie Krymu. Podľa spravodajského servera Apostrophe dostal Seagal od ukrajinskej tajnej služby päťročný zákaz vstupu na Ukrajinu pretože podnikol „veľmi nebezpečné akcie, ktoré sú v rozpore s ukrajinskou národnou bezpečnosťou."

   

  Seagal sa vyjadril, že ruské obsadenie Krymu bolo „veľmi rozumné“ a so svojou bluesovou kapelou dokonca na Kryme koncertoval. Ukrajina stále považuje Krym za súčasť svojho územia, ktorá je nezákonne okupovaná. Vyhradzuje si preto právo potrestať každého kto na Krym cestuje bez ukrajinského povolenia. Doplatila na to aj ruská speváčka Julia Samojlová, ktorá sa kvôli zákazu nemôže zúčastniť na finále súťaže Eurovision, ktoré sa tento rok koná v Kyjeve. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku