FAKT24


sviatok má , zajtra

  VEĽKÁ POMOC

  MILIARDÁRr Zuckerberg chce dať každému peniaze zadarmo!

  15.06.2017 02:10 / celebrity google+ twitter facebook

  Šéf Facebooku vyzval na zavedenie garantovanej mzdy počas svojho prejavu pred absolventami Harvardovej univerzity.

  mark zuckerberg lupa
  Podľa Zuckerberga je garantovaná mzda dobrá na to, že bude podporovať kreativitu v ľuďoch. | wikimedia

  Zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg sa pridal k ďalším miliardárom zo Silicon Valley a vyzýva vládu, aby každému dala peniaze zadarmo. Znie to síce netradične, ale Zuckerberg sa iba pridal ku skupine, ktorá chce v USA zaviesť základnú garantovanú mzdu.

    

  Šéf Facebooku vyzval na zavedenie garantovanej mzdy počas svojho prejavu pred absolventami Harvardovej univerzity. Pridal sa tak napríklad k ďalšiemu miliardárovi zo Sillicon Valley Samovi Altmanovi, ktorý je šéfom koncernu Y Combinator. „Každá generácia príde s vlastnou definíciou toho, čo je rovnosť. Teraz prišiel čas pre našu generáciu definovať novú sociálnu zmluvu. Mali by sme žiť v spoločnosti, ktorá nebude merať svoj úspech výškou HDP, ale tým koľko ľudí v spoločnosti má úlohu, ktorá je zmysluplná,“ povedal študentom Zuckerberg.

   

  Podľa Zuckerberga je garantovaná mzda dobrá na to, že bude podporovať kreativitu v ľuďoch. A to vďaka tomu, že sa nebudú musieť obávať o peniaze. Sám išiel do projektu Facebooku aj vďaka tomu, že vedel, že má finančnú rezervu, ktorá mu zaistí prežitie aj keď projekt zlyhá. Nie každý však podľa Zuckerberga má také šťastie. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku