FAKT24


sviatok má , zajtra

  V NÚDZI POZNÁŠ PRIATEĽA

  LEGENDÁRNY GITARISTA U2: Eric Clapton mi zachránil život!

  29.06.2017 00:50 / celebrity google+ twitter facebook

  Nemyslel som si, že by sa dalo fungovať v kapele, a pritom nepiť, spomína Adam Clayton.

  Adam Clayton lupa
  Basgitarista legendárnej kapely U2 Adam Clayton vzdal hold svojím dlhoročným spoluhráčom. | wikimedia

  Basgitarista legendárnej kapely U2 Adam Clayton vzdal hold svojím dlhoročným spoluhráčom, ktorí ho podľa jeho vlastných slov zachránili v čase, keď sa liečil zo závislosti od alkoholu.

    

  "Mal som veľké šťastie, pretože som mal troch priateľov, ktorí vedeli, čo sa so mnou deje, a ktorí ma milovali dostatočne na to, aby ma dokázali zachrániť, keď som padal," vyhlásil 57-ročný Clayton na odovzdávaní ocenení MusiCares v New Yorku. "Myslím, že ma milovali ešte predtým, ako som sa naučil milovať sám seba," povedal o svojich kolegoch z kapely.

   

  Spevák Bono Vox, gitarista The Edge a bubeník Larry Mullen sa podľa Claytona správali v duchu textu jednej z prvých piesní U2 I Will Follow: "Ak odchádzaš, tak odíď, ja pôjdem za tebou."

   

  Osobou, ktorá ho definitívne presvedčila, aby sa vzdal alkoholu, bol však gitarista a spevák Eric Clapton, zaspomínal si Clayton. Dôvod, prečo sa z neho stal alkoholik, bol podľa neho veľmi prostý. "Nemyslel som si, že by sa dalo fungovať v kapele, a pritom nepiť. Je to súčasť našej kultúry," povedal basgitarista U2.

  redakcia | fakt24.sk

  Témy: Adam Clayton
  Komentáre k článku