FAKT24


sviatok má , zajtra

  KONIEC KONCERTOM

  Remeslo zavesila na klinec: Aretha Franklin si plánuje dôchodok užívať v Detroite

  18.08.2017 23:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Americká soulová speváčka Aretha Franklin si chce užívať dôchodok v Detroite, kde vyrastala. Sedemdesiatpäťročná interpretka to prezradila v rozhovore pre denník Detroit Free Press. Speváčka sa plánuje odsťahovať z Bloomfield Hills v Michigane, kde žila dlhé roky.

  Speváčka Aneta Franklin lupa
  Speváčka Aneta Franklin | Google

  Franklin tiež plánuje v Detroite otvoriť nočný klub s názvom Aretha's, v ktorom by si z času na čas zaspievala, no volala by vystupovať najmä interpretov, ktorí sú v meste obľúbení. "Kráľovná soulu" nedávno vyhlásila, že od budúceho roka plánuje skončiť s koncertovaním. V súčasnosti pracuje na novom albume.

    

  Aretha Louise Franklin je jednou z najúspešnejších interpretiek všetkých čias. Získala 18 cien Grammy. Americký dvojtýždenník Rolling Stone ju zaradil na prvé miesto rebríčka 100 najlepších speváčok všetkých čias a v roku 1987 sa stala prvou ženou, ktorú uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy. Na konte má viac ako tri desiatky albumov. Medzi jej najväčšie hity patria skladby ako I Never Loved A Man (The Way I Love You), Respect, Baby I Love You, (You Make Me Feel Like) A Natural Woman, (Sweet Sweet Baby) Since You've Been Gone, Think, The House That Jack Built, Spanish Harlem, Day Dreaming, Until You Come Back To Me (That's What I'm Gonna Do), Freeway Of Love, Who's Zoomin' Who či I Knew You Were Waiting (For Me), ktorú s ňou naspieval zosnulý spevák George Michael.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku