FAKT24


sviatok má , zajtra

  AZNAVOUR MÁ HVIEZDU

  Pribudla ďalšia hviezda: Charles Aznavour má hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy

  25.08.2017 22:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Francúzsky spevák, herec a diplomat arménskeho pôvodu Charles Aznavour má od štvrtka hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy.

  Francúzsky spevák, herec a diplomat arménskeho pôvodu Charles Aznavour lupa
  Francúzsky spevák, herec a diplomat arménskeho pôvodu Charles Aznavour | SITA

  Deväťdesiattriročný umelec, známy aj ako francúzsky Frank Sinatra, dostal hviezdu s poradovým číslom 2 618, ktorá sa nachádza pred divadlom Pantages. "Som Francúz aj Armén, obe sú neoddeliteľné ako káva a mlieko, je úžasné mať dve kultúry. Francúzština je môj pracovný jazyk, ale môj rodný jazyk je stále arménčina," vyjadril sa legendárny umelec a dodal, že s týmto ocenením je "už trochu aj Kalifornčan". Počas ceremónie, na ktorej sa zúčastnilo asi 200 Aznavourových priaznivcov, interpreta sprevádzali predseda kalifornského senátu Kevin de León a režisér Peter Bogdanovich.

    

  Charles Aznavour, vlastným menom Shahnour Vaghinag Aznavourian, napísal viac ako tisíc skladieb v ôsmich jazykoch. Na celom svete predal viac ako 180 miliónov kópií nahrávok. Venuje sa tiež herectvu. Objavil sa vo filmoch ako napríklad Strieľajte na pianistu (1960), Honba za gitarami (1963), Veľká nevera (1964) alebo Plechový bubienok (1979). V roku 1997 mu udelili čestného Cézara za celoživotné dielo.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku