FAKT24


sviatok má , zajtra

  ODLOŽIL TURNÉ

  Zdravotné problémy: Spevák Tom Jones odložil americké turné

  02.09.2017 20:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Waleský spevák Tom Jones zo zdravotných dôvodov odložil pripravované americké turné. Oznámil to prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter s tým, že dôvodom je odporúčanie lekárov, no bližšie vysvetlenie neposkytol.

  Waleský spevák Tom Jones lupa
  Waleský spevák Tom Jones | Facebook

  Sedemdesiatsedemročný spevák mal šnúru odštartovať 6. septembra v Pensylvánii, no podľa aktuálnych informácií sa v Spojených štátoch predstaví až v máji a júni budúceho roka. Rodák z Treforestu sa zároveň ospravedlnil amerických fanúšikom, ktorí sa chystali na jeho koncerty.

    

  Tom Jones, vlastným menom Thomas John Woodward, začal spievať ako tínedžer na rodinných stretnutiach a svadbách. Keď mal 16 rokov, oženil sa so svojou tehotnou partnerkou zo strednej školy Melindou, s ktorou žil až do jej vlaňajšej smrti. V roku 1963 sa stal frontmanom skupiny Tommy Scott and the Senators, s ktorou však nezaznamenal úspech. Na sólovú dráhu sa dal po tom, ako si jeho talent všimol londýnsky hudobný manažér Gordon Mills. Už jeho druhý singel s názvom It's Not Unusual sa stal medzinárodným hitom. Medzi jeho ďalšie hity patria aj skladby ako Delilah, Sex Bomb (feat. Mousse T.) či Mama Told Me Not To Come, ktorú nahral so skupinou Stereophonics. Na konte má niekoľko desiatok štúdiových albumov, pričom ten zatiaľ posledný s názvom Long Lost Suitcase vydal v októbri 2015. Celosvetovo predal viac než 100 miliónov kópií nahrávok.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku