FAKT24


sviatok má , zajtra

  SEXUÁLNY ŠKANDÁL

  Spaceyho Dom z kariet sa zrútil. Netflix prerušil nakrúcanie!

  31.10.2017 21:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Spoločnosť Netflix v utorok oznámila, že prerušuje nakrúcanie šiestej série seriálu Dom z kariet (2013-2017). Dôvodom je kauza okolo herca Kevina Spaceyho, hlavnej hviezdy seriálu, ktorého obvinil herec Anthony Rapp zo sexuálneho obťažovania. Predstavitelia Netflixu a produkčnej spoločnosti Media Rights Capital už v pondelok odcestovali do Baltimoru v štáte Maryland, kde sa seriál nakrúca, aby sa pozhovárali s hercami a ďalšími členmi štábu o tom, čo ďalej. Samotný Spacey momentálne v Baltimore nie je.

  Spacey lupa
  Spacey má problém. | netflix

  "Chceme si dať nejaký čas na to, aby sme posúdili súčasnú situáciu a odpovedali na akékoľvek podnety zo strany hercov a členov štábu," uvádza sa v utorňajšom spoločnom stanovisku Netflixu a Media Rights Capital. Už v pondelok prenikla do médií informácia, že Dom z kariet sa skončí nadchádzajúcou šiestou sériou. Ukončenie seriálu po šiestej sérii však údajne s kauzou okolo Spaceyho vôbec nesúvisí, keďže sa o ňom rozhodlo už pred niekoľkými mesiacmi.

   

  Zatiaľ nie je jasné, na ako dlho budú práce na šiestej sérii prerušené, a ani to, ako to ovplyvní plánovaný čas zverejnenia záverečnej série Domu z kariet, ktorý ešte doteraz nebol stanovený.

   

  Rapp obvinil Spaceyho, že ho ešte v 80-tych rokoch ako 14-ročného tínedžera sexuálne obťažoval. Spacey v pondelok vydal stanovisko, v ktorom sa Rappovi ospravedlnil, a zároveň vyhlásil, že je gej. "Môžem čestne vyhlásiť, že si na ten incident nespomínam, stalo sa to pred viac ako tridsiatimi rokmi. Ale ak som sa správal tak, ako to opísal, dlhujem mu úprimné ospravedlnenie za naozaj nevhodné správanie pod vplyvom alkoholu," napísal Spacey.

   

  "Tí, ktorí ma dôverne poznajú, vedia, že som mal vzťahy s mužmi aj so ženami. Miloval som a mal som milostné vzťahy s mužmi a teraz som si vybral, že budem žiť ako gej. Chcem sa s tým vyrovnať čestne a úprimne," uviedol ďalej Spacey na Twitteri. Z prostredia LGBTI komunity sa ozvali hlasy, že herec si zvolil veľmi nešťastný okamih na svoj "coming out". Na niektorých ľudí totiž môže jeho vyhlásenie pôsobiť dojmom, ako keby homosexualita a sexuálne obťažovanie mali nejako súvisieť.

   

  sita | fakt24.sk

  Témy: Kevin Spacey
  Komentáre k článku