FAKT24
  HOKEJISTA PODNIKATEĽOM

  ROZHOVOR Dušan Pašek ml.: Z hokejistu úspešný biznismen. Aké to bolo vyrastať s priezviskom slávneho otca? 

  08.11.2017 12:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Bývalý hokejista Dušan Pašek je známy nielen vďaka svojmu priezvisku, ale preukázal aj svoje kvality na ľade. Dnes je úspešný podnikateľ, ktorý spojil biznis v gastronómii, s očnou klinikou a zasahuje aj do hokejového fachu. Darí sa mu však nielen na poli biznisu, ale aj v súkromí. O tom, aké to je žiť so slávny priezviskom porozprával v rozhodove pre portál FAKT24.

  Pašek lupa
  Dušan Pašek. | sita

  Nie je to tak dávno, kedy ste obúval dennodenne korčule a hral hokej ako váš slávny otec. Aké to vôbec bolo vyrastať s priezviskom Pašek? Museli ste všetkým dokazovať svoje kvality dvojnásobne, alebo ste mali všetko uľahčené?

  Myslím si, že vyrastať s priezviskom Pašek malo svoje nevýhody, ale aj výhody. Na jednej strane bolo pomerne tažké počúvať stale porovnávania, vzhľadom na to, že som nedosiahol zďaleka v kariére to čo otec.  Na druhej strane ma toto porovnávanie motivovalo v tom, aby som do všetkého išiel naplno a dával zo seba maximum čo vo mne bolo, aby som sa mu aspoň trochu priblížil.

   

  Predsalen ale prezraďte, či sa na vás nepozerali spoluhráči ako na toho Pašeka, syna slávneho otca…?

  V detských časoch určite trošku áno, aj vzhľadom na to, že otec bol v tom čase prezidentom hokejového Slovana, kde som vtedy pôsobil. No na druhej strane som presvedčený o tom, že som nemal žiadnu protekciu. Stalo sa mi napríklad, že som mal s mamou v dvanástich rokoch dohodnutú večierku 20.00, prišiel som domov o 10 minút neskôr, mama zavolala otcovi že niesom doma presne o 20.00, ten následne zavolal trénerovi, že zajtra ma nemôže postaviť do zostavy, lebo som porušil večrieku. Celkovo som presvedčený o tom, že všetko čo som v hokeji stihol dokázať, som si veľmi tvrdo musel aj sám vybojovať.

   

  Momentálne podnikáte. Čo vás presvedčilo, že práve biznis s kaviarňou prepojenou na kliniku je to pravé, do čoho chcete ísť?

  Po konci hokejovej kariéry som sa s mojim kamarátom doktorom Ivom Ďurkovičom stretol a okrem iných vecí sme sa dohodli, že si spolu otvoríme kaviareň, ktorá bude mať prepojenie na očnú kliniku, to bolo na začiatku vzniku tohto konceptu.

   

  Nedávno ste však prežil obrovský šok - vaša kaviareň doplatila na požiar v nákupnom centre. Čo bolo prvé, keď ste prišli do totálne zničenej prevádzky?

  Bola to veľmi nšťastná udalosť, hlavne z tej príčiny, že daný požiar sme nezavinili my. Kamarát Ivo Ďurkovič, ktorý mal akurát v Auparku operačný deň mi volá, aby som rýchlo prišiel do kaviarne, že nám horí. Tak som teda prišiel a myslel som si, že to je zlý sen. Následne sme išli spolu do kaviarne a jediné čo nás napadlo bolo, že v živote sa stávajú aj podstatne horšie veci, že toto zvládneme a ideme ďalej.

   

  Ako dlho vám trvalo, kým ste kaviareň dali do pôvodného stavu? Bolo to zrejme finančne veľmi náročné.

  Opravy trvali cca mesiac. Myslím, že na to, že to bolo zo dňa na deň a nemali sme absolútne čas na prípravu sme otvorili pomerne rýchlo. Finančne to bolo veľmi  náročné, stavebné práce, vzduchotechnika, elektrika, platy zamestnancov, ušlý zisk atď.

   

  Hokejista a majiteľ kaviarne, to na prvý pohľad nejde dokopy. Ide o celkom odlišné veci. Vy však tento biznis prepájate aj prostredníctvom vašich kolegov - hráčov. Ako vás napadla táto koncepcia?

  Kaviareň je iba jednou z vecí, ktorým sa venujem. Som projektovým manažérom iClinic očnej kliniky, kde je mojou úlohou riešiť nové projekty od začiatku až do konca. Teraz napríklad chystáme otvorenie novej kliniky v Skalici, rozbiehajú sa práce v českom nákupnom centre Chodov, kde bude taktiež očná klinika a v rakúskom Klagenfurte. Okrem toho sa angažujem v Slovenskej asociácii hráčov ľadového hokeja, kde sme momentálne pripravili charitávnu akciu movember v rámci Tipsport ligy, začiatkom budúceho roka ma čakajú magistrerské štátnice, čiže je toho celkom dosť.  

  Štefan Šperka | fakt24.sk

  Komentáre k článku