FAKT24


sviatok má , zajtra

  ROTH PREHOVORIL

  Sú to všetko proste oj*by! Známy slovenský herec sa obul do politikov a povedal drsnú pravdu

  27.11.2017 13:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Patrí k našim najtalentovanejším hercom. Robo Roth je stávkou na istotu a ak chcú mať režiséri v divadelných hrách naozajstnú kvalitu, siahnu práve po ňom. Herec sa do svojich úloh ponorí naplno a žije s nimi po celý čas. A pri svojich názoroch si rozhodne neberie servítku pred ústa.

  Robo Roth lupa
  Robo Roth | youtube.com/SND

  Čoraz častejšie sa v poslednomobdobí stáva, že sa herci a umelci vyjadrujú k politickej situácii na Slovensku. Ani oni sa už nemôžu pozerať na to, kam naša krajina smeruje. Vláda, ktorá je označovaná aj ako vláda oligarchov zažíva toto volebné obdobie poriadne krušné chvíle. A pozerať sa na to nemôže ani samotný Roth. Ten povedal priamo, čo si o celom politickom spektre u nás myslí. A politikov jeho slová rozhodne veľmi nepotešia. 

   

  "Z pohľadu tej inej generácie: kedysi nebolo na výber. Situácia sa opakuje. Lebo keď mi niekto tri mesiace pred voľbami sľubuje na bilboardoch – toto zadarmo, toto zadarmo, byty pre mladé rodiny Už od 140 tisíc eur, tak mi nájdite takú mladú rodinu, ktorá túto sumu naškrabe alebo dostane hypotéku, tak sú to všetko proste oj*by. Sú to lži a naozaj tam nemá komu veriť. Situácia v politických stranách je ako v tých seriáloch. Teraz pozerám, že čo? Búrlivého chlapa plačúceho alebo ordináciu s ružovými policajtmi v akcii, lebo sú tam tí istí ľudia. Tak teraz je to čo? Je to SaS alebo je to Most, čo je to vlastne? Vidím to spektrum možností, ktoré mi strana ponúka a potom príde strana, ktorá to má veľmi jasné. Tak aj mne (z pohľadu mladých) sa lepšie rozmýšľa, zvlášť v tomto veku. Ide o to, že sa ľudia nepočúvajú, sú unavení, otupení. Tu je tá ponuka jasná, je jasne naformulovaná, je radikálna. Nechcem generalizovať, ale z ich pohľadu vidím niečo jasné a chcem byť toho súčasťou. Tak sa rád zaradím niekde, kde mi to podajú veľmi zrozumiteľne," povedal herec v rozhovore pre portál style.hnonline.sk.

   

  Podľa jeho slov je úplne jedno, kto nám vlastne vládne. "Pomôžem si citátom z jednej hry: "Celý tento svet sa rúti do diablovej riti." Ale vyjadrovať sa k tomu nebudem, lebo som sa vyjadroval viackrát a vždy sa potvrdilo to, čo som si myslel. Že je jedno či je tam oranžový, zelený, modrý, vždy ide o tie posraté peniaze," dodal. Roth sa tak zaradil k hercom, ktorí nemajú problém vyjadriť otvorene svoj názor na politickú scénu na Slovensku. Nie je už žiadnou výnimkou, ak sa na protikorupčných pochodoch objavia aj známe tváre. Takou je napríklad aj herecká kolegyňa Rotha Zuzana Fialová. Tá sa na pochodoch, ktoré organizovali študenti objavovala pravidelne. Zrejme aj hercom dochádza trpezlivosť s našou vládou a chcú, aby sa tu niečo zmenilo. Či sa vďaka im názorom niečo zmení je otázne. Isté však je, že aj oni majú svoju silu a základňu fanúšikov, ktorú dokážu ovplyvniť. A to vie dobre aj samotný Roth. 

  Štefan Šperka | fakt24.sk

  Komentáre k článku