FAKT24


sviatok má , zajtra

  ROZDAJÚ GRAMMY

  Grammy sú tu: Manžel Beyoncé totálne ovládol nominácie!

  29.11.2017 07:05 / celebrity google+ twitter facebook

  Americká Národná akadémia nahrávacích umení a vied dnes zverejnila nominácie na hudobné ceny Grammy. Zoznamu kandidátov vládne americký rapper Jay Z, ktorý si na konto pripísal dovedna osem nominácií.

  JAY Z lupa
  jay z | wikimedia

  Štyridsaťsedemročný rodák z New Yorku sa so štúdiovkou 4:44 (2017) uchádza o najprestížnejšie ocenenie za album roka a trofej tiež môže získať v kategóriách Nahrávka roka, Skladba roka či Najlepší videoklip. Manžel speváčky Beyoncé je okrem toho nominovaný v každej rapovej kategórii.

   

  O jednu nomináciu menej si na konto pripísal Kendrick Lamar, ktorý sa rovnako uchádza o cenu vo všetkých rapových kategóriách a so štúdiovkou Damn bojuje aj o cenu za album roka. Päticu nominovaných v tejto kategórii dopĺňajú nahrávky "Awaken, My Love!" (2016) od Childish Gambina, Melodrama (2017) od Lorde a 24K Magic (2016) od Bruna Marsa, ktorého nominovali celkovo šesťkrát. Piesňou roka sa okrem Jay Z-ho skladby 4:44 môžu stať aj Despacito od Luisa Fonsiho, Daddy Yankeeho a Justina Biebera, Issues od Julie Michaels, 1-800-273-8255 od Logica, Alessie Cary a Khalida a That's What I Like od Bruna Marsa. Despacito je spoločne s piesňami Redbone od Childish Gambina, The Story Of O.J. od Jay Z, Humble od Kendricka Lamara a 24K Magic od Bruna Marsa nominované za Nahrávku roka. O cenu pre najlepšieho nováčika sa uchádzajú Alessia Cara, Khalid, Lil Uzi Vert, Julia Michaels a SZA.

   

  Nominácie v štyroch hlavných kategóriách - Album roka, Skladba roka, Nahrávka roka a Nováčik roka predstavila speváčka a skladateľka Andra Day. Nominovaných vyberali spomedzi hudobných nahrávok vydaných medzi 1. októbrom 2016 a 30. septembrom 2017. Ceremoniál jubilejného 60. ročníka udeľovania cien Grammy sa uskutoční v nedeľu 28. januára v newyorskej Madison Square Garden, pričom moderovať ho opäť bude anglický herec a moderátor James Corden.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku