FAKT24


sviatok má , zajtra

  RTVS A MARKÍZA

  Najobjektívnejšie spravodajstvo? Majú ho tieto dve televízie. Súhlasíte?

  30.11.2017 15:30 / celebrity google+ twitter facebook

  Verejnoprávny Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) a súkromná televízia Markíza majú najobjektívnejšie televízne spravodajstvo. Vyplýva to z výsledkov reprezentatívneho prieskumu spoločnosti Median SK zameraného na spravodajstvo v slovenských televíziách.

  Markíza Televízne noviny lupa
  Televiznym novinám na Markíze dôverujeme najviac | TV Markíza

  Od júla do septembra v ňom 2 152 respondentov vo veku 14 až 79 rokov odpovedalo na otázku: „Ktorá televízia má podľa vás najobjektívnejšie spravodajstvo?“ Z opýtaných 24,4 percenta uviedlo verejnoprávnu Slovenskú televíziu (RTVS), za ktorou tesne s 24 percentami skončila TV Markíza. TV JOJ uviedlo 17,9 percenta opýtaných a spravodajskú TA3 spomenulo 16 percent respondentov.

   

  Inú televíziu uviedlo 2,3 percenta opýtaných. Respondenti mohli určiť len jednu televíziu, pričom 14,7 percenta respondentov sa k otázke nevyjadrilo. Agentúru SITA o výsledkoch prieskumu najobjektívnejšieho televízneho spravodajstva v treťom štvrťroku 2017 informovala Linda Kleinertová zo spoločnosti Median SK. Ako sa uvádza v komentári, ktorý je súčasťou tlačovej správy MML Omnibus – Televízne spravodajstvo 2017/III, „trendom niekoľkých posledných období je vyrovnávanie hodnotenia objektivity Slovenskej televízie a TV Markíza.

   

  Výsledky oboch staníc sú štatisticky neodlíšiteľné, je možné povedať, že obe stanice sú hodnotené zhodne“.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku