FAKT24


sviatok má , zajtra

  POŽIARE V USA

  Surovcová a Gáborík v ohrození? Obrovské požiare a evakuácia! Foto ničivej skazy

  07.12.2017 11:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Sú v nebezpečenstve? Slovenský hokejista Marián Gáborík a jeho manželka Ivana Surovcová bývajú v slnečnom Los Angeles. Marián tam hrá za miestnych kráľov a obaja sú tam spokojní. Teraz ich však ohrozujú ničivé požiare, ktoré v Kalifornii vypukli.

  SUROVCOVA lupa
  GABORIK | INSTAGRAM

  Požiare v Kalifornii nie sú ničím výnimočným. Tie najnovšie sú aj pri meste Ventura, ktoré je od bydliska Gáboríkovcov vzdialené iba hodinu cesty. Samotná tanečnica zverejnila na sociálnej sieti aj fotografiu, kde je vidieť v diaľke dym z požiaru, ktorý sužuje oblasť približne na 40 hektároch územia. Navyše už ničivý živel zničil 200 budov a 150 tisíc ľudí muselo opustiť aj svoje domovy. 

   

  Samotná dvojica zatiaľ v bezprostrednom ohrození nie je, avšak aj v Los Angeles už pocítili oheň napríklad v zábavnom priemysle. V tamojšom okrese totiž pre oheň prerušili nakrúcanie viacerých televíznych projektov vrátane seriálu Westworld (2016) televízie HBO. Televízia v utorok prostredníctvom vyhlásenia informovala, že scény do druhej sezóny nakrúcali v oblasti medzi dvoma požiarmi, a preto sa producenti rozhodli z bezpečnostných dôvodov produkciu pozastaviť. Nakrúcanie znova začne, keď už to bude bezpečné, uvádza sa v stanovisku.

   

  Surovcová s Gáboríkom bývajú priamo pri pláži. V prípade požiarov je problémom aj vietor, ktorý sťažuje prácu miestnych hasičov. Tým sa nedarí dostať oheň pod kontrolu už od pondelka. Pri meste Ventura v rovnomennom okrese požiar už dosiahol pobrežie. Ako informuje agentúra AP, oheň sa dostal cez diaľnicu 101 pri pláži Solimar, kde už úrady nariadili evakuáciu tamojších obyvateľov. Podľa zástupcov hasičského zboru silu ohňa zmenšuje nedostatok vegetácie.

  Štefan Šperka | fakt24.sk

  Komentáre k článku