FAKT24


sviatok má , zajtra

  SÚ MANŽELKY

  Prominentná svadba lesbičiek: Herečka z X-Menov si zobrala svoju partnerku

  04.01.2018 18:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Kanadská herečka Ellen Page sa zosobášila so svojou partnerkou, tanečnicou a choreografkou Emmou Portner.

  Ellen Page lupa
  V Hollywoode sa odohrala lesbická svadba známej herečky | Richard Shotwell/Invision/AP

  "Nemôžem uveriť tomu, že môžem túto výnimočnú ženu nazývať manželka," napísala 30-ročná rodáčka z Halifaxu v Novom Škótsku v stredu na službe Instagram k fotografii rúk s obrúčkami, pričom označila svoju novomanželku. Sobáš prostredníctvom Instagramu oznámila aj Portner. Magazínu People šťastnú novinu potvrdil herečkin zástupca.

   

  Page začala na sociálnych sieťach zverejňovať fotografie s Portner v lete. Učiteľka z Broadwayského tanečného centra pôvodne pochádza z Ottawy v kanadskom Ontáriu. Ako o nej ďalej napísali v biografii na webstránke tanečnej školy, jej tanečný výkon a choreografiu možno vidieť vo videoklipe k piesni Life Is Worth Living Justina Biebera a pripravila tiež choreografie pre jeho Purpose World Tour. Ellen Page zverejnila svoju homosexuálnu orientáciu v roku 2014 v príhovore počas podujatia organizácie Human Rights Campaign. Vyjadrila sa vtedy, že sa pre coming out rozhodla v nádeji, že jej skúsenosti pomôžu ďalším ľuďom, ktorí zápasia so svojou sexualitou. V minulosti randila napríklad s umelkyňou Samanthou Thomas.

   

  Ellen Grace Philpotts-Page začala hereckú kariéru v rôznych kanadských televíznych seriáloch. Slávu jej však prinieslo až účinkovanie vo filme Juno: Nezrelá na dieťa (2007), za výkon v ktorom ju nominovali na Oscara, Zlatý glóbus i cenu BAFTA. Účinkovala napríklad aj v snímkach V pasci (2005), X-Men: Posledný vzdor (2006), Americký zločin (2007), Klub mŕtvych (2008), Rollerky (2009), Počiatok (2010), Do Ríma s láskou (2012), X-Men: Budúca minulosť (2014), Všetko, čo mám (2015), Tallulah (2016) alebo Hráči so smrťou (2017).

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku