FAKT24


sviatok má , zajtra

  ODIŠLA LEGENDA

  Legendárny Marián Labuda († 73): Najhorší okamih jeho života? Keď zabil matku a dcéru...

  07.01.2018 00:01 / celebrity google+ twitter facebook

  Bol skvelý herec, mal nezameniteľný hlas, ale aj humor. Marián Labuda († 73) sa do sŕdc Slovákov zapísal nezmazateľným písmom. Aj on však prežil v živote okamihy, na ktoré by najradšej zo svojej mysle navždy vymazal.

  Marián Labuda lupa
  Marián Labuda zomrel | SITA

  Je tomu 12 rokov, kedy sa na diaľnici v Čechách odohrala obrovská tragédia. A jej hlavným aktérom bol práve Marián Labuda. Bol deň ako každý iný, studený, ba r až mrazivý november. Labuda vyšiel okolo deviatej ráno z domu, aby sa dostal včas na večerné predstavenie. "Išiel som do Pardubíc, mal som tam večer predstavenie. Keďže som zodpovedný, z domu som vyšiel už o deviatej ráno, aby som mal časovú rezervu. Bolo krásne slnečné počasie. Takto to pokračovalo až po Deväť krížov," povedal krátko po nehode v prvom rozhovore Labuda. 

   

  Potom sa však zrazu počasie zmenilo a Labuda vedel, že musí svoju jazdu prispôsobiť chumelici, ktorá sa spustila. "Vletel som do tej snehovej chumelice a uvidel som na 50 metrov, že sa niečo stalo. Skočil som na brzdu a v tej chvíli sa to začalo! Dostal som šmyk, pretože padajúci sneh začal na vozovke primŕzať a dostal som sa do neovládateľnej situácie. Začalo ma to hádzať z jednej strany na druhú... Udržal som sa na ceste a prešiel som za to inkriminované miesto. Tam som zastal napravo a moja prvá myšlienka bola, či prídem s týmto autom do Pardubíc, kde máme večer predstavenie. Šiel som sa pozrieť na auto, videl som, že to nebude možné a vracal som sa k miestu nehody," pokračoval v opise celej situácie. 

   

  Potom však prišiel šok. Slovenský herec zrazil dve ženy, ktoré boli pri stredových zvodidlách a tie na mieste zomreli. "Účastníčky tej nehody čupeli pri stredových zvodidlách. To mi hovoril ten svedok. A ony čupeli ani nie na tých zvodidlách, ale na tráve dolu pod nimi. Ten pán hovoril, že ich ťahal preč, aby tam nesedeli, že je to najnebezpečnejšie miesto, ponúkal im aj deky. Ony sa tam vraj držali ako prikované a boli ešte k tomu oblečené v bielom. To znamená, že ja som ich v tej chumelici ani nemohol vidieť, dokonca ani neprečnievali nad zvodidlá," povedal o chvíľach hrôzy herec.

   

  Cítil sa Labuda za nehodu, pri ktorej autom zabil dve ženy vinný? "Aj ten svedok povedal, že som nevinný. Je to veľká tragédia a, samozrejme, aj šok. Urobím preto všetko, aby som tej rodine pomohol, ale vnútorne vinu necítim. Keby som si bol vedomý toho, že som na vine, tak by som nemohol večer hrať! Bol by som úplne zosypaný! Vrátili mi aj vodičský preukaz. Nebolo by pre mňa možné, aby som večer hral komédiu pre ľudí, keby som si bol vedomý viny. Je to tragédia a veľmi ma to mrzí. Ale to sa stáva dennodenne a môže sa to stať hocikomu. Aj ten major ma presviedčal, že som nemohol ísť rýchlo, pretože by som vyletel z diaľnice. Keby som bol išiel rýchlejšie, tak sa neudržím a mohol by som sa zabiť aj ja sám," dodal v rozhovore na margo svojej viny herec.

   

  Napriek tomu, že on sám vinu necítil, súd mal iný názor. Uznal ho vinným a dostal desať mesiacov s podmienečným odkladom na tridsať mesiacov a zákaz šoférovať v Českej republike. Voči rozsudku sa vtedy ani neodvolal. Aj to bol život Mariána Labudu. Ten zomrel v piatok, kedy mal podľa medializovaných informácií skolabovať pri svojom aute. Jeho manželka sa spoločne s okoloidúcim pánom snažili známeho herca oživiť, avšak neúspešne. Privolaná záchranka a lekári konštatovali už iba smrť. Česť jeho pamiatke...

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku