FAKT24


sviatok má , zajtra

  AKO TO DOPADNE?

  Predskokani Oscarov sú tu: Už dnes rozdajú Zlaté glóbusy, ide si Meryl Streep po Ďalšiu cenu?

  07.01.2018 11:17 / celebrity google+ twitter facebook

  V hoteli Beverly Hilton v kalifornskom Beverly Hills v nedeľu v noci vyhlásia víťazov a víťazky 75. ročníka filmových a televíznych cien Hollywoodskej asociácie zahraničných novinárov (HFPA).

  meryl streep lupa
  meryl streep | sita

  Počas galavečera udeľovania cien Zlatý glóbus sa predstaví množstvo osobností, ako napríklad J.K. Simmons, Hugh Grant, Isabelle Huppert, Ricky Martin, Penélope Cruz, Seth Rogen, Kerry Washington, Gal Gadot, Kelly Clarkson, Amy Poehler, Sarah Jessica Parker, Edgar Ramírez, Halle Berry, Carol Burnett, Darren Criss, Greta Gerwig, Neil Patrick Harris, Chris Hemsworth, Christina Hendricks, Shirley MacLaine, Sharon Stone, alebo Zac Efron, ktorí budú odovzdávať trofeje a predstavovať nominovaných. Moderátorom ceremoniálu bude Seth Meyers. Cenu Cecila B. DeMilla si prevezme Oprah Winfrey.

   

  Zoznamu kandidátov vo filmových kategóriách aktuálneho ročníka ocenení vládne fantasy dráma Podoba vody so siedmimi nomináciami. O jednu menej majú The Post: Aféra v Pentagone a tiež Tri bilbordy kúsok za Ebbingom. V kategórii Najlepší film - dráma bojujú o víťazstvo okrem spomínaných troch aj tituly Dunkirk a Daj mi tvoje meno. Medzi komédiami a muzikálmi sú to zas Uteč, Najväčší showman, Ja, Tonya, Lady Bird a The Disaster Artist.

   

  V televíznych kategóriách dominujú Veľké malé klamstvá (2017) so šiestimi nomináciami. Projekt Feud (2017) ich má štyri. V kategórii dramatických seriálov bojujú The Crown (2016), Príbeh služobníčky (2017), This Is Us (2016), Stranger Things (2016) a Hra o tróny (2011). V kategórii Najlepší televízny seriál - komédia alebo muzikál majú šancu na úspech tituly Black-ish (2014), Master of None (2015), The Marvelous Mrs. Maisel (2017), Smilf (2017) a Will a Grace (1998).

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku