FAKT24


sviatok má , zajtra

  KONIEC LEGENDY

  POTVRDENÉ! Definitívne končia: Legendárna kapela Aerosmith sa rozpadla!

  26.06.2016 00:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Americký spevák a frontman kapely Aerosmith Steven Tyler potvrdil, že formácia končí svoju činnosť. Urobil tak počas rozhovoru v rozhlasovej šou Howarda Sterna.

  Aerosmith lupa
  Aerosmith končia. | Facebook

  Hudobník zároveň potvrdil rozlúčkové turné, ktoré sa bude konať v roku 2017.

    

  „Milujem túto kapelu, naozaj ju milujem,“ povedal a pokračoval „kapela končí, robíme rozlúčkové turné, ale to preto, lebo je čas.“ Keď sa ho moderátor s humorom spýtal, či o tom vie aj ich gitarista Joe Perry, interpret odpovedal áno. Šesťdesiatosemročný Tyler sa momentálne chystá na turné k jeho prvému sólovému country albumu We’re All Somebody From Somewhere, z ktorého rovnomenný singel uviedol na trh v piatok. Štúdiovku plánuje vydať 15. júla.

   

  Aerosmith vznikli v roku 1970 v Bostone a debutovali o tri roky neskôr eponymnou štúdiovkou. V súčasnosti majú na konte pätnásť albumov, pričom tým zatiaľ posledným je Music From Another Dimension! (2012). K ich najznámejším skladbám patria Dream On, Angel, Love In An Elevator, Cryin', Crazy, Janie's Got A Gun, Jaded, Livin' On The Edge, Pink či I Don't Want To Miss A Thing zo snímky Armageddon (1998). V kapele okrem Tylera a Whitforda pôsobia aj Joe Perry (gitara), Tom Hamilton (basgitara) a Joey Kramer (bicie). Štvornásobných držiteľov Grammy uviedli v roku 2001 do Rock'n'rollovej siene slávy, pričom Tyler s Perrym získali v roku 2013 ASCAP Founders Award a uviedli ich do Skladateľskej siene slávy. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku